Alışveriş Hastalığı Terapi Gerektirir Mi ?

Günümüzde çoğumuz için alışveriş ihtiyaçlarımızı karşılamak için yapılan bir faaliyettir. Özellikle son dönemde insanların ihtiyaçlarının genişlediği de göz önüne alırsak alış veriş hayatımızda büyük bir kavramdır. Gün içinde gündelik ihtiyaçlarımızı karşılayacak her ürün ve hizmet için para ödüyoruz.

Globalleşen Dünya ve gelişen teknoloji ile beraber alışveriş kavramlarımızda farklılaşmaya ve çoğalmaya başladı. Birçok yeni ihtiyaçlarımız için alışveriş yapar ihtiyaçlarımızı karşılamaya başladık. Bütün bu ihtiyaçlarımızı karşılarken farklı bir alışkanlığı da edindik. Bu yeni alışkanlık, bazılarına göre masum olmayan bir tür hastalık.

Bu hastalığı artık daha sık ve yoğun duymaya başlıyoruz. Evet, doğru anladınız bu yeni hastalığımızın adı alışveriş hastalığı. Alışveriş hastalığı ihtiyacımız olsun olmasın hoşumuza giden her şeyi alma isteği duyulması, bütün maddi imkânlarımızı beğendiğimiz her hangi bir ürünü almak için seferber ettiğimiz bir tür psikolojik takıntı olarak adlandırabiliriz.

Alışveriş hastalığı toplum içerisinde göz ile görülür şekilde artmaya başlaması ile bu hastalığa yakalanan insanların ve Alışveriş Hastalığı Terapi Gerektirir Mi ?çevresinin aklında ise bir soru var alışveriş hastalığı terapi gerektirir mi? Bu hastalık ile tanışmamış birçok insan bu konuda bir fikir sahibi değil. Ancak bu konuda uzmanlar alışveriş hastalığının bir psikolojik sorun olduğunu terapi gerektirdiği konusunda hem fikirler. Çok ciddi bir sorun gibi görünmese de eşler arası huzursuzluk, çevre ile olan aksaklıklar, maddi kayıplar, insanların sürekli telkinleri nedeniyle baskı altında kalmak ne kadar ciddi bir sorun teşkil ettiğini gözler önüne seriyor.

Ne yazık ki alışveriş hastalığı nedeniyle hayat kalitelerini kaybeden, mutsuz olan insanların sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Eğer siz de alışveriş hastalığına yakalandığınızı düşünüyorsanız, bir uzmandan yardım almayı denemelisiniz. Bu hastalık ile tek başınıza savaşmak yerine, uzman yardımı almak iyileşme sürecinizi hızlandıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.