Yarın yapılacak olan Yerel Seçimlerde en çok beklenen sonuçlardan biri de Başkentimiz Ankara yerel seçim sonucudur. Ankara hem ülkemizin hem de siyasetin Başkenti olduğundan dolayı en önem verilen seçim bölgesi olmasına şaşırmamak gerekmektedir.

2014 yerel seçiminde Ankara’nı ön plana çıkan iki adet Belediye Başkan Adayı vardır. Biri tahmin edebileceğiniz gibi şaşırtmayacak bir sonuç olan Melih Gökçek’tir. 20 yıldır aynı koltukta oturmaya doyamayan Melih Gökçek bir kez daha Ankara Belediye Başkanlığına adaylığını Adalet ve Kalkınma Partisi’nden koymuştur. Gezi Parkı olaylarında şimşekleri üzerine çeken, Ethem Sarısülük’ün polis silahından çıkan kurşun ile vurulmasından sonra vurulduğu yere Polisimizi tebrik ediyoruz yazan pankartlarını Ankaralıların bu seçimde unutmamasını rica ediyoruz. Bir insanın ölümünden bile propaganda yapabilen bir kişi fikrimce o makamı haketmiyordur.

Ankara Yerel Seçiminde ön plana çıkan ikinci belediye başkan adayımız ile cumhuriyet Halk Partisi’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mansur Yavaş’tır. Samimi ve bilgili tavrı ile herkesin gönlünü çalan Mansur Yavaş, Ankara’da ikamet etmeyen insanların bile kalbini çalmış durumdadır. Halen Beypazarı Belediye Başkanlığı görevine devam eden Mansur Yavaş, Ankara Belediye Başkanlığı’na yakışacak bir adaydır. Anket sonuçlarında da oy oranı diğer adaylara göre fazla olan Mansur Yavaş, umarız ki 30 Mart 2014 Yerel seçiminde ipi göğüsleyip Başkan koltuğuna oturacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.