Orijinal adı Her olan Aşk, 2013 yılı Amerikan yapımı romantik bir dram filmidir. Yayınlandığı dönem büyük ses getiren film, çeşitli organizasyonlarda toplam 101 ödüle aday gösterilmiş ve bunlardan 43 tanesini kazanmayı başarmıştır. Yaklaşık 23 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilen film, Amerika Birleşik Devletleri’nde25 milyon dolarlık bir hasılata imza atmıştır.

Filmin yönetmen koltuğunda oturan Spike Jonze aynı zamanda filmin senaryosunu da kaleme almıştır. Spike Jonze’un Vincent Landay ve Megan Ellison ile birlikte yapımcılığını da üstlendiği filmin müziklerini Arcade Fire bestelemiştir. Oyuncu kadrosunda Joaquin Phoenix, Amy Adams, Scarlett Johansson, Rooney Mara, Chris Pratt, Matt Letscher, Olivia Wilde gibi isimlerin yer aldığı Aşk, kısa sürede birçok sinemaseverin favorileri arasına girmeyi başarmıştır.

Filmde, psikolojik olarak kötü bir durumda olan bir adamın yaşadıkları anlatılmaktadır. Eşinden boşanan ve bir apartmanda tek başına yaşayan Theodore, bir gün izlediği bir reklamda yeni bir programdan haberdar olur. Son teknoloji harikası bu program ona Samantha isminde sesten ibaret bir kadın kazandırır ve hayatı radikal değişikliklere maruz kalır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.