Atid’in sektör hizmetine sunduğu en opsiyonel ve ileri teknoloji ürünü el terminallerinden biri de Atid AT 870 Wi-Fi+Bluetooth el terminali modeli. Cihaz, zengin teknik donanımı sayesinde özellikle depolama alanlarında, hızlı ve güvenli veri aktarımı yapabilme yeteneğiyle üretilmiştir.

Atid AT 870 Wi-Fi+Bluetooth el terminali, PXA320 işlemciye ve Windows CE 6.0 işletim sistemine sahiptir. 1.3 MP kameraya ve GPS özelliğine de sahip olan cihaz, tek boyutlu ve iki boyutlu barkodlar için ayrı donanımlara da sahiptir. Merkezle kablosuz iletişim sağlayan hızlı ve güvenli veri aktarımını destekleyen Bluetooth, Wi-Fi, USB arabirimleri de cihazın donanımlarındandır. Atid AT 870 Wi-Fi+Bluetooth el terminali, topladığı tüm verileri, 128 MB RAM ve256 MB flash hafızasında saklamaktadır. Ergonomik tasarımı ile tabanca şeklinde tutuş sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Bu durumuyla kullanıcı dostudur. IP 65 standardında üretilen cihaz düşmelere karşı dayanıklı ve zararlı maddelere karşı da engelleyicidir. Dokunmatik ekranı ile kullanıcıya en rahat kullanım imkanını vermektedir.

Atid AT 870 Wi-Fi+Bluetooth el terminalinin sektörde tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri de, 2 metreye kadar derinlikteki barkodları okuyabilme yeteneğidir.