İtalyan Bardonecchia Kayak Merkezi 21 teleferik tarafından gerçekleştirilmiş, yokuş asagı kayak ve 140 km doğrudan erişimi vardir, 49 Ayri pist Ile muhteşem bir kayma imkânı sunmaktadır.2500 metre yüksekliğinde ki pistler, snowboard için sezon boyunca güvence altına alınmıştır
Bardonecchia kayak Merkezi, İtalya’nın Piedmont Bölgesi’nin güneye bakan yamaçlarında kurulmuştur. Toplamda 140 km toplam pist uzunluğuna sahiptir.

Kayak Merkezine giden otoyollar yollar oldukça genis ve sürekli açıktır. Hoş doğa manzarası sayesinde zevkli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Kayak merkezi off –pistelerinin iyi olmasının yanı sıra, pistler genis yollar ve ağaçların arasindaki dar pistlere sahip bir kayak merkezidir.

Bardonecchia Kayak Merkezi oldukça yoğun bir kayak tesisidir. Kış turizminin kalbinin attığı ve yerli yabancı turistlerin uğrak yeridir. Bardonecchia Snowboard sporunun ana merkezidir.130 metrelik genişlikteki kayak alanları ile 2006 yılında Torino Olimpiyatları yapıldığı bir merkezdir.

Bardonecchia Kayak Merkezi’nde, kayak, snowboard ve snowpark sporlarında 14rayları ve 12 atlar şekilde ve kayak dersleri verilmektedir.

Bardonecchia Kayak Merkezi’nde kış sporlarının ardından, merkezde lezzetli makarna yemekleri, yöresel lezzetler sunanrestoranlar sayesinde mükemmel damak tadına ulaşabilirsiniz. Gece hayatı oldukça hareketli ve hafta sonlarının full dolduğu eğlence merkezleridir.

Bardonecchia Kayak Merkezi’nde bulunan pist alanları, uzman kayakçıların yanı sıra, orta dercede kayak yapabilen ve yeni başlayanlara özel olmak üzere tüm kayakseverlere imkânvermektedir. Kayak sporunun yanı sıra özellikle Snowboard sporu olmak üzere çeşitli kış sporlarınada olanak sunmaktadır.

Bu kayak merkezinde Snowboard, sporunu yapmak oldukça popülerdir. Karda yapılan bir spor dalı olduğu için Bardonecchia Kayak Merkezi’nin kayak alanları bu spora çok uygundur. Snowboard;Surfboard ve Kaykay gibi yapılırken tek farkı bunun karda yapılıyor olmasıdır.

Snowboard sporunu yaparken dikkat edilmesi gereken, kullanılacak olan tahtaların uzunluğu 140-165 cm ve genişliğininde 24-27 cm arasında olmasıdır. Boy ve kilo ile 3 aşağı 5 yukarı bir farklılık olacaktır.

Ana pistlerde ve acemi pistlerinde birbirine bağıntılı olan çeşitli mekanik asansör sistemleri bulunmaktadır. Sezonun ilk başlamasıyla beraber yoğun kar yağışı alan bir kayak merkezidir.

Bardonecchia Kayak Merkezinde,1 adet 3km siyah renkte pist, 15 adet 50 km kırmızı piste, 17 adet mavi pistler, 4 adet yeşil pistlere ve 28km’lik de Cross Country pist olmak üzere toplam140km’lik iniş pistline sahip bir kayak merklezidir.

Bardonecchia Kayak Merkezi’nde, pistler arasındaki ulaşımın sağlanması için 21adet mekanik Kayak Asansörleri bulunmaktadır.
Bardonecchia Kayak Merkezi’nin kayak pistlerinin bulundukları yükseklik seviyeleri 1440metre ile 2750metre arasında değişiklik göstermektedir.
Bardonecchia Kayak Merkezi’nde tesisin ve konaklamak için otel vs.nin yer aldığı yükseklik ise 1310metre rakımda bulunmaktadır. Rahatlıkla konaklayabileceğiniz çeşitli imkanlar sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.