Günümüzün en çok aranan film ve dizi aktörü, güzel oyuncu, 26 Şubat 1984 tarihinde Dünya’ya geldi. Doğum yeri Ankara’dır. Spor Akademisi mezunu babasının adı Hüseyin Avni Saat, emekli öğretmen olan annesinin adı ise Ayla Saat’tir. Yıldız oyuncunun, bir abisi vardır. İlk ve ortaokulunu Ted Ankara Koleji’nde tamamlamış, Üniversite eğitimini ise Başkent Üniversitesi’nin İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır.

Üniversite okuduğu yıllarda Türkiye’nin Yıldızları adlı TV, yarışma programına başvuran güzel oyuncu, bu sayede şöhretin basamakları yolunda, ilk adımı atmış ve yarışmayı ikincilik ile tamamlayarak, kendinden bahsettirmeyi başarmıştır. Bu aşamadan sonra çeşitli dizi ve film projelerinde; çeşitli rollerde görev alan ünlü oyuncu seyircinin büyük beğenisini alarak, günümüzün en çok aranan bayan aktörleri arasında girmiştir.

Yıldız oyuncu, Aşkımızda Ölüm Var, Aşka Sürgün, Hatırla Sevgili, Aşk-ı Memnu, Fatmagül’ün Suçu Ne? İntikam gibi birçok TV dizisinde başrol almıştır.

Bu dizilerin içerisinde yer alan Aşk-ı Memnu dizisindeki Bihter karakteri ile Altın Kelebek Ödüllerinden; En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almayı başardı. Diğer dizileri de çeşitli Üniversitelerin ödüllerine layık görüldü.

Güz Sancısı, Gecenin Kanatları, Gergedan Mevsimi ve Benim Dünyam gibi filmlerde, ünlü oyuncunun başrol aldığı filmler arasında yer almaktadır.

Güzel oyuncu, 2014’ün yaz aylarında ünlü sanatçı Kenan Doğulu ile dünya evine girmiştir. Kendisine özel hayatında çok mutluluklar dileriz.

2015 yılının sonlarında ise Muhteşem Yüzyıl Kösem adlı dizide Kösem Sultan’ı canlandıracaktır.

One Reply to “Beren Saat”

  1. çok güzel bir bayansın ama siyasi düşünceleriniz bizi her zaman üzmüştür. Bu durum ile alakalı sizi sevmesem de fizik ve oyunculuk olarak çok iyisiniz başarılarınızın devamını diliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.