Son zamanlarda ülkemizde ve dünya da oldukça gündem olan sanal para birimi olan bitcoin, iki gün önce 7600’den büyük bir düşüş ve kırılma yaşayarak 6650 dolara kadar düşmüştü. Bir numaralı kripto paranın fiyatı bu kadar kısa bir sürede bu düşüşünün ardından 3 günden bu yana 6700-6800 aralığında seyrediyor.

Bitcoin’in son durumu hakkında analistler ne diyor?

Forbes’a konuşan Latium’un dünyaca ünlü ve Bitcoin hakkında en doğru tahminleri yapan bitcoin haberleri konusunda en doğru bilgileri aktaran CEO’su David Johnson, “Bitcoin’de düşüş sürecinin sürmesi halinde 6000 dolar olan psikolojik seviyeyi doğru ve sistemli bir şekilde test edeceğini ve destek kanalı aralıkları belirleyerek 5700-6000’den bir destek seviyesi elde edilmeden önce 5800’e düşeceğini bekliyorum diye konuştu. Sözlerine, 6000 tarihsel olarak Bitcoin için önemli bir destek seviyesi olmadı.” diyerek devam eden Johnson, ayrıca Bitcoin‘de yukarıya doğru bir yükselişin tekrar eskisi gibi yaşanması halinde durumun tamamen farklı cereyan edeceğini, Bitcoin günlük kapanışı 7100 ile tamamlarsa bu durumda 7700’e doğru bir hareket elde edileceğini ifade etti. Johnson bu direnç seviyesinin geçilmesi durumunda ise, 8000 dolarlık psikolojik oranın test edileceğini belirtiyor.

eToro’nun eski ve uzman piyasa analisti Mati Greenspan ise, düşüşün devam etmesi durumunda fiyatın 5000’e doğru inebileceğini açıkladı.

CoinDesk analisti olan bir diğer önemli kişi Omkar Godbole, “Önümüzdeki 76 saatte 8000 civarında bir küçük ralli izleyebiliriz. Daha geniş kapsamda Bitcoin’in bir ya da iki hafta içinde 7000’i test etme olasılığı mevcut. Düşüş durumu, eğer Bitcoin 7376 seviyesinin üzerine çıkarsa duracak.” yorumunu yaptı. Son zamanlarda bitcoin haberleri genel itibari ile düşüşün devam edip etmeyeceği konusu üzerine gelişiyor. Yaşadığı sert düşüş ve birçok ülkenin önlem alması sebebi ile gözden kısmen de olsa düşen bitcoin eski seviyesine tekrar ulaşacak mı bu en çok merak edilen konuların başında geliyor.

Alınan bilgilere göre bitcoin bazı devletler ile resmi para birimi olma girişimlerinde bulunduğu yönünde çalışmalar mevcut. Fakat bu çalışmalar ne seviye de olumlu bir dönüş sağlar bunu tam olarak ekim 2018 döneminde görmek daha mümkün olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.