İnternetten para kazanma yöntemlerinden bir tanesidir blog yazmaktır. Ancak blog yazmanın bazı püf noktaları vardır. İnternetten para kazanmak istiyorsanız, önceliklerinizi, yetenekelerinizi biliyor olmanız ve hedeflerinizi belirlemeniz gerekir. Blog açarak para kazanmak istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken şey kişisel blogunuzu oluşturmak. Bunun için ücretsiz blog açan siteler mevcuttur. Eğer siz farklı ve özgün birşey yapmak istiyorsanız, belli bir ücret ödeyerek de blog açtırabilirsiniz.

Kişisel blogunuzu açtığınıza göre, gelelim blog yazarken neleri yapmanız gerektiğine. Öncelikle ulaşmak istediğiniz hedef kitlenizi belirleyin ve özgün yazılar yazın.Yazılarınız sizi yansıtmalı ki doğru kitlelere ulaşabilin.Yazacağınız konuların içeriklerini önceden belirleyin.Başka sitelerden kopyalamalar yapmayın.Çünkü kopyalama yaparsanız Google aramalarında en alt sıralamalara düşürülürsünüz ve Google tarafından sitenize ceza verilir.Dolayısıyla kendi yazılarınızı yazın.Özgün içerikli bir blog olsun.Diyelim ki blogunuzda bir hobiniz üzerine yazılar yazacaksınız ve görseller koyacaksınız.Örneğin fotoğrafçılık olabilir,yemek tarifleri olabilir,pastacılık üzerine olabilir.Tamamen sizin tercihinize bağlı.Bu şekilde açtığınız blogunuzda yazılarınızı yazarken mutlaka seviyeli olmalı, kibar bir dil kullanmalısınız ve yazılarınız akıcı olmalıdır.Diğer blog yazarları ile de etkileşim halinde olmak önemlidir.

Sayfanızın ziyaretçi kitlesi arttıktan sonra sitenize banner reklamları alabilirsiniz.Burada sitenize reklam vermek isteyenleri seçerken de dikkatli olmanız gerekir.Çünkü blog sizin kişisel blogunuz ve takipçileriniz var.Takipçilerinizi yazılarınızdan dolayı kaybederseniz,tekrar kazanmanız mümkün olmaz.

Reklam alarak para kazanabilirsiniz.İnternetten blog açarak para kazanmak istiyorsanız,emek vermeli ve sabır göstermelisiniz.Çünkü siteniz tanındıktan sonra gelirleriniz artacaktır.

Herkese bol kazançlar.