Borsada Para Kaybedilir Mi? Borsa Puanı Nedir? Kimler Hisse Senedi Alabilir?, İngiltere’de Yapılan Büyük Vurgun, borsa iş hayatında etkili midir?

Borsa iş hayatında etkisi çoktur. Şirketlerin borsa puanlarına göre hareket etmektedir. Her şirketin kendine göre felsefesi olmasına göre borsadaki hareketliliklere dikkat etmekteler borsa hareketlenmesi sonucu şirketler para kaybetme durumuyla karşı karşıya kalmaktalar. Şirket sahipleri borsa hareketliliğini yönetmektedir. Kendi şirketlerin bütün yaptıkları borsa İstanbul’a gitmektedir.

 Borsada Para Kaybedilir Mi?

Elbette para kazanıldığı gibi kaybedilir de kişiler borsadan şirket hisselerini alımı ve satımı yapabilmekteler. Her şirket yaptıkları için puan almaktalar ve bu puan yükselmesini bekleyen kişiler direk hemen ellerindekileri hisseleri satmaktalar.

 Borsa Puanı Nedir?

Borsa puanları her şirketin yaptıkları her iş için puan verilmektedir. Örnek olarak doların yükselip artması gibi şirketlerin puanları da artmaktadır. Her şirket kendi hisselerin yükselmesi için çabalamaktadır. Her kişiler bu puanları dikkatli bir şekilde beklemektedirler.

 Kimler Hisse Senedi Alabilir?

İsteyen bütün kişiler hisse senedi alabilmektedir. Tabi yasal olarak 18 yaşı doldurmak gerekmektedir. Buna uyan kişiler tamamen hazırlardır. Hemen borsa İstanbul ofisine gidip almak istediği hisse senedini söylemesi yeter de artar bile zamanında sokak aralarında bile yapılan bu iş hemen devam etmektedir.

 İngiltere’de Yapılan Büyük Vurgun

İngiltere’de eski zamanda borsaya büyük bir saldırı yapıldı ve hisse senetleri büyük düşüş yaşadılar. Bütün şirketlerin 100 TL olan hisse senetleri 10 TL olmuş ve bütün şirketler büyük zarara girmişlerdir. Bu olay borsaya yapılan bu saldırı bütün dünya tarafından şaşkınlık ile izlenmiş ve diğer ülkelerde bu olaya benzeyen girişimler olmuştu. En son olarak Hindistan borsasında hareketlilik sezildi ve bütün hisse senetleri değerlendi ellerde hisse senedi olan kişiler hemen sattıkları hisse senetleri 2 dakika içinde 2 kat değer kaybetmiş ve borsanın saldırıya uğradığı açıklanmıştır.