Kilolu bayanların en büyük sorunlarıdır. Kendilerine uygun birer kılık kıyafet bulmaları . Bedenlerine uygun bir kıyafet buldukları anda önemli değildir onlar için kesimi, modeli veya rengi. Fakat şimdilerde o mağduriyetler gerilerde kaldı.

Şimdilerde kilolu bayanlarda rahatlıkla istedikleri bedenleri bulabilirken, moda trendelerinde yer alan tüm trend modelleri de giymeleri mümkün kılınabiliyor artık.

Tüm tasarımlarını kilolu bayanlar için çalışan tasarımcılarımız var şimdilerde; 2014’ün bu kitleye hitap eden tasarımlarında, çok muhteşem, sıfır bedende yer alan tüm tasarımlar yer alırken özel tüyolarla gizlenmiş elbiseler kişileri olduğundan da zayıf gösterebiliyor.

Karın bölgesini yok edici gizleme özelliği olan tasarımlar yer alıyor. Düşük belli pantolonlara nazaran uzun bel pantolonlarla göbek hizasındaki yağları gizlemek için bu sezon bol bol bu şekilde pantolon çalışması yapılmış.

Büyük beden ve sporda likralı pantolonlarda giyilebilecek bu sezon 2014 büyük beden tasarımları arasında bu sene çok farklı olan, gençliği ve enerjiyi büyük bedenlerde tamamen yansıtacak olan bebe yaka kıyafetler ile adeta şımaracak tüm kilolu ablalar.

Spor büyük beden giyiminde çığır açıyor adeta. Çok ama çok kullanışlı olan eşofmanlar, görenleri kendilerine hayran bırakıyor adeta, her kişinin mutlaka gardırobunda bulundurmuş olduğu özel giysilerdir eşofmanlar. Hele ki 2014 ün büyük beden eşofman modellerini görenler mutlaka atacaklar eski eşofmanlarını gardıroplarından, bu yıl çok kullanışlı olan alt eşofmanın bir pantolon şıklığını veren ve eşofman rahatlığını bir arada barındıran kumaş türü çok ses getiriyor adeta. Eşofmanın üst kısmının ceket şeklinde tasarlanması her ortama uygun bir tarz yansıtıyor adeta. Çok amaçlı tasarlanan bu eşofman altları; ister ceket türü, ister hırka, istenirse de yelek gibi rahatlıkla kullanılabilirken, her ortama gayet iyi bir şekilde ayak uydurabiliyor.

Büyük bedenlerin günlük hayat dışında iş ortamında da kendilerini yüksek özgüvenli hissetmeleri için çok özel tasarımlar bizleri karşılıyor. Bu bedenlerde göz oyunları yaratan, özel kalıplı giysiler oldukça yer alıyor. Hem rahatlığı, şıklığı ve zarafeti yansıtırken diğer bir yandan da 1- 1,5 cm ince göstermeyi inanın sağlayabiliyor.

İş kıyafetleri günlüklere göre resmi ve ciddi kıyafetler olmalıdır. Kendine özel çizgisi olan ağırlığı ve şıklığı sunan giysilerdir. Büyük bedende tüm bunları bulmak daha önceleri çok zor ve imkânsız iken artık her ortama uygun büyük beden çalışmaları oldukça artmış bir durumda. Küçük bedenlerde yer alan o resmi ve şık kıyafetler; ceketler, pantolonlar, içine giyilmek üzere iç bluzlar ve gömlekler ve tüm bunlara uyarlanabilen özel aksesuar tercihleri ile büyük bedendeki tüm bayanlarda iş ortamında gayet şık ve alımlılar.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.