Mobil bilgisayar sektörünün ilk isimlerinden Catchwell, tecrübesi ve kalitesiyle tanınmış firmalardan biridir. Catchwell’in piyasaya sürdüğü en iyi modellerden biri de zengin teknolojik donanıma sahip olan Catchwell CW30 modeli.

Catchwell CW30 el terminali, özellikle ulaştırmai posta servisleri ve lojistik işleri için sıklıkla tercih edilen modellerden biridir. PXA320 işlemciye ve Windows CE 6.0 işletim sistemine sahip cihaz, en iyi işlem performansını sunmaktadır. 3 MP kamerası ile yüksek çözünürlükte görüntü kalitesi sunmaktadır. Catchwell CW30 el terminali, çizgisel ve iki boyutlu barkod dillerini başarıyla çözümleyebilme yeteneğine sahiptir. GPS, Bluetooth ve USB bağlantı arabirimleriyle en hızlı ve güvenli veri toplama, aktarma işlemlerini sağlayan cihaz, topladığı bu verileri 256 MB hafızasında saklamaktadır. Uzun süre kesintisiz çalışabilmesini sağlayan bataryası sayesinde bir kez şarj edilmesi yeterli olmaktadır. Geniş ve opsiyonel klavyesi sayesinde en iyi kullanım için tasaranan ve ergonomik yapısıyla kullanıcı dostu olan Catchwell CW3o el terminal, hem şık hem de hafiftir.

Catchwell CW30 el terminali IP54 standartlarına uygun olarak dizayn edildiğinden 1.5 metreden düşmeye dayanıklı ve zararlı madde girişine karşı engelleyicidir.