Her evin ilk giriş odası olarak bir koridoru bulunmaktadır. Eve gelip giden tüm misafirler koridor içerisinden geçerler. Özenle dayayıp döşediğimiz ve çeşitli dekoratif fikirlerle güzel bir hale getirdiğimiz diğer odalarımız gibi evimizin koridorlarına da mutlaka önem vermeliyiz.

dar-koridorlar-icin-dekorasyonEvimizin diğer bölümlerine göre koridor kısımları genelde dar ve uzun bir yapıya sahiptir. Genellikle pencere bulunmaz bu nedenle genellikle karanlık bir ortamdır. Karanlık koridorlarımızı aydınlatırken şıklığına şıklık katmanın çeşitli püf noktaları bulunmaktadır. Şimdi ben size dar koridorlarınız nasıl çok daha geniş ve aydınlık bir alana dönüştürebileceğiniz konusunda birkaç dekorasyona ait püf noktalardan bahsedeceğim. Gelin hep beraber bakalım.

  • Kişiler genelde evin tüm odalarında özel aydınlatmalar kullanırken. Koridoru genelde sade ve basit bir aydınlatma ile es geçmektedirler. Fakat bu yanlış bir durumdur Evimiz hakkında ipucu niteliğinde olan koridorlarımızı olabildiğinde güzelleştirmek adına yapılacak ilk şey aydınlatma yapısıdır. Koridorumuzu olabildiğince aydınlatabilecek şekilde klasik veya spor gösterişli bir avize ile layık olduğu aydınlığa kavuşturabiliriz.
  • Kapı girişinin hemen karşısında bulunan duvar üzerine asılmış şık ve modern bir ayna sayesinde dar koridorunuza genişlik ve şıklık katabilirsiniz.
  • Koridorunuzda bulunan petek üzerine çok farklı modellerden oluşan renkli mumlar sayesinde görsel anlamda renklendirirken geçeleri mumların yanmasıyla kolayca ışıklandırarak romantik bir ortamın oluşmasına da katkı sağlayabilirsiniz.
  • Koridorunuzda portmantonuzda ayna detayı bulunuyorsa duvarda ayna kullanmanız gereksiz olabilir. Bu nedenle ayna yerine küçük tablolardan yararlanarak 3 tabloyu yan yana asarak hareketli bir koridora sahip olabilirsiniz.
  • Koridorunuza ilk girdiğinizde sizi mutlu edecek renklerden ve desenlerden oluşan duvar kağıtları ile kaplamak fikride size çok iyi gelecek bir yöntemken, ev dekorasyonunuz için farklı ve özel olmanızı sağlayacaktır.
  • Dar koridorlarda kullanılan tek parça yolluklar koridorun uzun ve dar olduğunun vurgusunu yapar. Koridorunuzda kullanacağınız 2 yada 3 parçalık yolluklarınız daha kısa ve geniş bir koridor olarak görüntü olmasını sağlayacaktır. Kullanmış olduğunuz yolluk veya halılar duvar üzerinde kullanmış olduğunuz aksesuarlarla uyumlu olmasına özen gösteriniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Posted in Ev

One Reply to “Dar Koridorlar için Dekorasyon”

  1. dar koridorlar için panolar oldukça dekoratif duruyor cam çerçeveler veya duvar açık bir renk olması da o dar alanların olmaması için yani havayı daraltmamak için oldukça önemlidir.

Comments are closed.

Posted in Genel