Diyet Yapmak Doğru Mudur?

Diyet Yapmak Doğru Mudur?Diyet genel olarak yemek yeme biçimi anlamına gelen İngilizceden dilimize geçmiş bir kelimedir. Günümüzde doğal yiyecek ve içeceklerin sayılarının günde güne azalması dolayısıyla, insanlar geçmişe nispeten daha sağlıksız besin ve içecekleri tüketmektedirler. Ayrıca, şehir yaşantısı ve hayatımızı kolaylaştıran diğer icatlar normal şartlar altında daha fazla kalori harcayarak, bedenen yorularak yapabileceğimiz işleri daha kısa sürede yapabilmemize imkân tanımaktadır. Bu durum bir yandan pozitif bir gelişme gibi gözükse de, diğer taraftan insanların besin maddelerinden aldıkları kalorileri tüketmemeleri ve dolayısıyla da kilo olmaları, görünüş olarak deforme olmalarına sebebiyet vermektedir.

Diyet Yapmak Doğru Mu ?

Dolayısıyla eskiden daha doğal şartlar altında yaşayan insanlar için bir gereksinim olmayan diyet yapma kültürü, günümüzde kısmen daha sağlıksız ve yapay besin maddesi, gıda boyası vs. içeren besinlerle hayatını geçiren insanlar için bir zaruret noktasına gelmiştir. Tüketilen besin ve yiyecek maddelerinin sağlık oranları düştükçe, vücutta biriken ve doğal yollarla atılamayan kalıntıların da arttığı bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durumda bireylerin besin olarak tükettiklerine azami dikkat etmeleri gerekir, aksi halde ilerleyen yaşlarıyla birlikte kurtulamayacakları Diyet Yapmak Doğru Mudur?bir kilo edinmeleri kaçınılmazdır. Diyet yapmak, yani yediklerinizi kontrol altına almak, yeme biçiminizi bilinçli olarak yeniden dizayn etmek bu anlamda bir zaruret olagelmiştir.

Diyet yapmamasına rağmen kilo problemi yaşamayan insanların da olduğu bir gerçek olsa da bu kişiden kişiye değişebilen bir durumdur. Bireyler yaşlarının ilerlemesi ve dolayısıyla bedeni faaliyetlerinin aktif olma sürelerinin azalmasıyla, tükettikleri besinlerden elde ettikleri kalorileri normal bir düzlem içinde harcayamamaktadırlar ve dolayısıyla da fazla kilo veya diğer sağlık sorunlarıyla karşılaşmaktadırlar. İlerleyen yaşlara doğru daha da tırmanan bu sorunu önceden en aza indirgeyebilmek için diyet yapmak doğru bir seçenek olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.