Dukan diyet programı asla sizi yormaz ve üzmez. Aksine, programın aşamalarına dikkatli bir şekilde uyduğunuz takdirde, düzenli olarak günlük yaklaşık 25 dakika egzersizlerinizi yaptığınızda hızla fazla kilolarınıza elveda dersiniz. Dukan Diyet programı toplam 4 aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalar; 1)Atak Aşaması, 2)Seyir Aşaması, 3)Güçlendirme Aşaması, 4)Koruma Aşamasıdır.

Ekte tarifini vereceğimiz ve mantarla hazırlayacağımız kolay köfte tarifimiz, dukan diyet programının son 3 aşamasında rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bir tariftir. Köfte tarifimiz için gerekli malzemelerimize gelecek olursak;

*300 gram kıyma (kasabınızdan kıymanızı alırken, özellikle dana kıyma almak istediğinizi ve yağsız olacağınız söylemeniz gerekiyor.)

*Tüm baharatlar

*Maydanoz

* 10 adet orta boy mantar

*1 adet yumurta ve 1 tatlı kaşığı doğal salça

*Tuz ve karabiber

*2 tatlı kaşığı parmesan peyniri

* 2 yemek kaşığı yulaf kepeği (Yulaf kepeği, bu diyet programı için çok ama çok önemlidir. Programın her aşamasında tüketilmesi gerektiği gibi, aynı zamanda pek çok da faydası bulunmaktadır.)

Tüm malzemelerimiz hazır olduğuna göre; hemen tarifimizi hazırlamaya başlayabiliriz. Öncelikle mantarların dışında tüm malzememizi karıştırıp köfte harcımızı hazır ediyoruz. Köfte harcımız hazır olduktan hemen sonra, 10 adet orta boy mantarımızı fırın tepsimize diziyoruz. İçlerine köfte harçlarını dolduruyoruz. Fırınımızı, önceden 180 dereceye ayarlayıp ısıttıktan hemen sonra mantar içinde köftemizi fırına atıyoruz ve pişirmeye bırakıyoruz.

Herkese afiyet olsun.