Dekorasyona ait tüm fikirlere açık olan, evini sürekli yenilerek kafasından geçtiği şekilde bir evde oturmak isteyenler. Bugünkü yazımda sizlere evlerinizde dekorasyon yaparken altın rengini kullanmanız önereceğim.

Evlerinizin görüntüsü her ne olursa olsun. Klasik veya modern hiç fark etmez. Altın rengi her ne kadar klasik bir düşünceyi beynimizde uyandırıyor olsa bile sizlere tüm ev dekorasyonlarında nasılda şık bir görüntü yarattığından bahsetmeye çalışacağım.

Az öncede bahsettiğim gibi evinizin tarzının hiçbir önemi yok. Altın sarısı renginin ışıltısından yaralanarak ortaya bambaşka bir görüntü çıkartarak tarzınızı daha da taçlandırmış olacaksınız.

Altın rengi çok özel bir renktir. Zenginliği ve asaleti simgelemektedir. Klasik ev dekorasyonlarında sıklıkla kullanılan bu renk. Modern evlerin farklı kısımlarında, aksesuarlar üzerinde uygulanarak modern görünen evlerinize asaleti katmak için geliyor.

Altın varaklara sahip büyük ve dekoratif bir ayna ile evinizin tarzı ne olursa olsun ister yemek odalarınızda, ister koridorlarınızda isterseniz de salonunuzda rahatlıkla kullanarak şık bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

ev-dekorasyonunda-altin-rengiEvinizin olabildiğince klasik olmasını istiyorsanız var olan klasik koltuklarınızın ahşap kısımlarında altın renginde cila uygulaması yaparak klasik olan evinizi çok daha klasik bir hale getirebilirsiniz

Evleriniz için düşündüğünüz abajurlarınız altın sarısı renklerde tercih ederek klasik bir ev için klasik model, modern bir ev için modern tarza sahip altın sarısı renginde bir seçimle evinize ışıltı katabilirsiniz.

Yine altın varakları olan bir duvar saati modeli ile evinizin tarzına uygun bir seçim yaparak duvarlarınızda altın renginin farkını konuşturabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda en büyük paya sahip olan aksesuarlarınızda evinizde bulunan mobilyaların renklerini göz önüne alarak; altın renginin dozuna dikkat ederek evinize en çok yakışacak tonunu seçmeye özen gösteriniz.

Orta sehpalarınızdan vazgeçmeden üzerinde altı renginin küçük uygulaması sayesinde ev dekorasyonunuza katkı sağlarken, evinize altın rengi ile ışıltı katabilirsiniz. Özellikle ahşap olan ayak kısımlarını altın sarısı renginde bir cila uygulaması ile kolayca bambaşka bir görüntüye sokabilir, altının ışıltısını masanızda görebilirsiniz.

Zevkler ve renkler tartışılmaz; ben size önerilerimi sundun uygulamak veya uygulamamak sizden baştan söylemeliyim ki yakın bir süre sonra komşu yada bir arkadaşınızda önerilerimin uygulandığını görerek şıklığına hayran kalıp, sakın kıskançlık yapmayın diyebilirim.

Posted in Genel