Firma Rehberi; internet ortamında sektörel alanlarına göre seçim yaparak arama yapma imkanı da sağlayan ve tüm sektörlerdeki işletmelerin/firmaların bir arada toplandığı, firmaların kendilerini tanıtmak, düşük maliyetle reklam yaparak, rekabet ortamında markalarını rahatlıkla tanıtabilecekleri bir sistemdir.

E-platform olarak da geçen, Firma Rehberinin birçok avantajları bulunmaktadır. Şirketler geleneksel yöntemlerle ürünlerini satarken reklam giderleri bütçelerinde büyük bir yer tutar. Çünkü ürünü satmak için tanıtmak gerekir. Bireysel kullanıcılar, reklam ile tanıtılan ürünler hakkında bir fikir sahibi olurlar. Dolayısı ile reklam giderleri, günümüzde firmaların zorunlu giderleri arasında yerini almıştır. Firma Rehberi sistemine kayıt olduktan sonra, çok düşük maliyetler ile firmanızın tanıtımını yapabilir, ürünlerinizi de tanıtarak hatta fotoğraflarını ekleyip görsellerin de bireysel kullanıcılara ulaşmasını sağlayarak reklam gider maliyetlerinizi rahatlıkla düşürebilirsiniz. Bu da sizi bir gider kaleminden kurtarır.

Sisteme giriş yapmak çok kolaydır. İnternette iyice araştırırsanız, profesyonel firma rehberlerinin olduğunu göreceksiniz. Siteye giriş yapabilmek için öncelikle üye olmanız ve kayıt yapmanız gerekir. Sistem girişi sırasında sizden firmanızın bilgileri istenir. Bu bilgileri tam ve doğru bir şekilde girmeniz çok önemlidir. Çünkü kitlelerin size ulaşımı bu bilgiler ile olacaktır. Sizden istenen bu profil bilgileri, firmanızın iletişim bilgileri, adres bilgileri, sektörel bazda bilginiz, firmanızla ilgili bir tanıtım yazısı şeklindedir. Sisteme kayıt olmanızı sağlayan platformlardan bazıları ücretlidir. Bazıları ise ücret talep etmezler hatta bir kod numarası ile de işlem yapabileceğiniz siteler mevcuttur. Siz buradan firma kaydınızı yaptıktan sonra, sistem sizi yönlendirir. Eğer ürün satan bir firma iseniz, ürünlerinizin görsellerini de ekleyip, tanıtımını da yapabilirsiniz. Hizmet veren bir firma iseniz, verdiğiniz hizmetlerle ilgili bilgileri girmeniz gerekir. Tek yapmanız gereken sisteme giriş yapıp, müşteri portföyünüzü arttırmaktır.