Firma rehberleri, ürün ya da hizmet sunanlar ile müşteri ya da tüketicinin daha hızlı ve pratik bir şekilde buluşmasını sağlıyor. Dükkan dükkan, sokak sokak dolaşıp fiyat alma, kalite kıyaslaması yapmanın devri kapanalı çok oluyor. Ama herhangi bir arama motoruna aradığımız ürünü yazma devri de geçmek üzere. Çünkü artık firma rehberleri var ve arama motorunda ürün ya da hizmet aramaktan çok daha pratik bir fayda sağlıyorlar.

Firma rehberleri, ürün ya da hizmetlerini sunan firmaların iletişim bilgilerini içerdiğinden dolayı karşımıza çıkabilecek gereksiz arama sonuçlarından bizi kurtarmış oluyor. Önceden sadece firmanın telefonu, adresi ve web sitesi linkini içeren bu rehberler de gün geçtikçe kendilerini geliştiriyorlar. Artık pek çoğunda demin saymış olduğumuz bilgiler dışında, başka bir linke tıklamadan ürün fotoğraflarını görme, bunlar hakkında yorum yapma ya da bilgi talep etme gibi imkânlar da bulunuyor.

Böylece firma rehberleri, hem üreticilerin hem de tüketicilerin işini kolaylaştıran ve hızlandıran bir hizmet sunmuş oluyorlar. Üreticiler kendilerini tanıtma ve duyurma imkânı bulurken, tüketiciler de kendilerine en uygun üreticiyi kolaylıkla tespit etme, kalite ve fiyat kıyaslaması yapma gibi faydalar sağlamış oluyorlar.

Firma rehberlerinin amacı bu değil belki ama kullanım alanlarından birisi de şu olabilir. İş arayan herhangi bir kişi, kendisine uygun ve yakınındaki firmaların iletişim bilgilerine bu adreslerden ulaşıp e-posta yoluyla onlara iş başvurusunda bulunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.