firma rehberiFirma rehberi, firmaların telefon numarası, adresi, web sitesi, e-posta adresi gibi bilgilerinin internet üzerinden duyurulduğu bir hizmettir. Artık bir ürün ya da hizmete ihtiyaç duyduğumuzda hiçbirimiz çarşı pazar, kapı kapı dolaşıp fiyat ya da kalite araştırması yapmıyoruz. İnternete girip arama motoruna birkaç kelime yazarak web sitelerini ziyaret ediyoruz. Ama internet ortamındaki bilgi kirliliğinin arttığı ve aradığımız doğru bilgiye ulaşana kadar epey bir zaman kaybına uğradığımız da bir gerçektir.

Bu duruma bir çözüm olarak karşımıza firma rehberleri çıkmaktadır. Örneğin; evimizin ölçülerine ve ihtiyacımıza uygun bir gardırop yaptırmak istediğimizi düşünelim. Bunun için kendimizi sokaklara atıp marangoz aramak yerine bilgisayarın başına oturuyoruz ya da akıllı telefonlarımızdan bir internet sayfası açıveriyoruz. Herhangi bir firma rehberine girerek gardırop yazdığımızda, bu konuda üretim yapan firmalar ve iletişim bilgileri önümüze diziliyor. Daha da önemlisi firma sayfalarında yer alan seçeneklerden şehir, ilçe gibi tercihlerimizi belirleyerek çok daha bize uygun alternatifleri hızla görüntüleyebiliyoruz.

Dilersek karşımıza çıkan listeden hemen birkaç firmayı arayıp fiyat alabileceğimiz gibi, vermiş olduğu web adreslerinin üzerine tıklayarak ürünleri incelemek de mümkün. Böylece Google ya da Yandex gibi herhangi bir arama motorunda arama yapmaktansa firma rehberlerini kullanmak bize büyük ölçüde hız kazandırmakta. Bunun sonucu olarak da her geçen gün firma rehberlerinin sayısı, kalitesi ve çeşitliliği artıyor. Biz de bu kolaylığın keyfini sürmek kalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Posted in Genel