Firma Rehberi internet üzerinde firmaların marka bilinirliliklerini arttırmak, reklam maliyetlerini düşürerek ürünlerini tanıtmak ve bu ürünleri ile ilgili yaptıkları kampanyaları duyurmak ve en önemlisi de büyük kitlelere ulaşmak amacı ile kayıt oldukları bir platformdur.

Firma rehberine kayıt olmak çok kolaydır. Bu uygulamalarda rehbere kayıt işlemi ücretli olabileceği gibi, ücretsiz veya kod numarası ile de olabilmektedir. Kayıt esnasında; firmanızın tüm bilgilerini sisteme tanımlama yaparsınız. İletişim bilgileri, firmanızın hangi sektörde faaliyet gösterdiği ve hatta firmanızı tanıtan bir yazı da hazırlamanız istenebilmektedir. Kısacası siz bu şekilde firmanızın profil bilgilerini oluşturursunuz. Firma bilgilerinizde herhangi bir değişiklik olduğu zamanda, Firma Rehberi’nde anında güncelleme yapıp, bu güncellemelerin de kitlelere anında ulaşmasını sağlarsınız. Sistemin kullanılması hem çok kolaydır, hem de içinde bulunduğumuz bu rekabetçi piyasada sizin kendinizi kolaylıkla revize etmenizi sağlar.

Bu sistem ile oldukça hızlı bir geri dönüşüm sağlarsınız. Firmanıza sağladığı avantajlar ile tamamen, geleneksel yöntemlerin dışında kalan bir sistemdir. Sadece firmalar açısından değil; sistemde arama yapan bireyler açısından da kolaylıkları bulunmaktadır. Öncelikle sektörel bazda tüm firmalara, firmaların profil bilgilerine, ürünlerine veya firmaların verdikleri hizmetlere, ürünlerin fotoğraflarına hatta ürünler ile ilgili yaptıkları kampanyalara da ulaşma imkanına sahiptirler. Aslında sistem her iki taraf açısından da hem kullanışlı, hem de pratiktir ve pek çok kolaylıklar sağlar.