Gelin oldum gidiyorum. Annemlere veda ediyorum. Bu yüzden çok üzülüyorum, öte yandan da hayallerimdeki prensime kavuşuyorum diye çok mutluyum diyorsanız. Hüzün ve mutluluğu aynı anda yaşayacağınız bu günde; nasıl görüneceksiniz çok mu merak ediyorsunuz? Ya da tüm bunlara rağmen güzelliğimi ortaya çıkaracak, hiçbir durumda beni bırakmayacak ama yüzüme de bir o kadar çok yakışacak olan makyajı nasıl yapmalıyım, yaptırmalıyım diyorsanız. Ben buradayım, sizin için, sizin bu sıkıntınızı yok etmek için yanınızdayım.

O özel gününüzde tüm gözlerinizin üzerinde olduğu, sadece sizin üzerine konuşmaların yapıldığı, günde en güzel ve en kusursuz olan, sizi kusursuz gösterecek olan makyajı tercih etmelisiniz. Asla ve asla o günün masumiyetini bozacak şekilde ağır makyaj tercih etmemenizi öneririm sizlere. Çünkü o gün olabildiğince doğal ve ışıl ışıl bir görüntüye sahip olmalısınız. Makyajınızın ağırlığı olmamalı öne çıkan. Sizin güzelliğiniz olmalı. Ne kadar güzel makyaj yapılmış yerine ne kadar da güzel bir gelin olmuş, dedirte bilmek adına size gidecek olan, en uygun, güzelliğinizi yansıtacak tarzda bir makyaj seçmiş olmalısınız.

Gelin makyajı yapılırken en çok dikkat edilmesi gereken hususlar gelinin saç rengi nedir ve bu saç rengine gidebilen en çarpıcı kozmetiğin renkleri nelerdir. Bunlar bilinmeli, ve bu doğrultuda renk uygulamaları yapılmalıdır. Kızıl saçlı gelinlerde tercih edilmesi gereken en önemli renk tonları bakırımsı ve gri tonları olmalıdır. Görüntülerine oldukça katkı sağlayacak güzelliklerini olduğu gibi öne çıkaracak olan renklerdir.

Siyah saçlarda ise gözlere özellikle çok koyu farlar vs. uygulanmamalıdır. Saçlar zaten siyah iyice boğucu bir görüntü den kaçınılması gerekir. Siyah saçlara sahip bir gelin; makyajında pembeler ve füme renklere sahip farlar ve allıklar kullanılmalıdır.

Sarışın saçlara sahip gelin adaylarının, cilt renkleri çok açık beyaz ise bronz görünümünü verecek olan tonlardaki kahverengi ve şeftali tonlarındaki makyaj uygulanması gayet isabetli olacaktır. Mutlaka.

Saçların dışında makyaj renklerine karar verirken dikkat edilmesi gereken diğer hususlar ise gelinin göz şekli nedir ve gözleri ele alarak istenilen bakışları yakalamak için göze gidecek tonlar nelerdir. Göz rengi nedir en çok hangi ton farlar yakışır, bu gibi sorularda ise renkli gözlere göre, koyu renklere sahip olan gelin adaylarının gözlerine çok açık tonlarda makyaj yapılarak göz apaçık ortada kalmamalıdır. Bu tür gözlere sahip gelinler, kahve tonlarında hafif ve doğal görünümlü makyaj yapmalıdırlar.

Renkli gözlere sahip olan gelin adaylarımız genelde pembe ve mürdüm tonlarındaki ışıltılı far uygulamaları ile gözlerini en iyi şekilde karşı tarafa yansıtabileceklerdir.

Gelin adayının yüz şekli nedir, yüzüne gidecek olan renkler yüzünün hangi hatlarına vurgulanmalıdır. Diye mutlaka bilinmesi gereken ve bu doğrultuda uygulanması gereken bilgilerdir. Tüm bunlar bilinir ve bu doğrultuda bir makyaj yapılırsa şayet, gelin olacak kişinin tüm güzelliğini olabildiğince dışa yansıtılmasını sağlamış olacaksınız. Düğünde makyajdan öte gelinin güzelliği konuşulacaktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.