İŞKUR, bütün işsiz vatandaşlarımıza iş edinebilmeleri için kurslar ve gelir yardımı da dâhil olmak üzere çok güzel iş imkânları sunuyor. İnternet sitesinden sürekli olarak yeni iş ilanlarını duyuruyor. Üstelik bu ilanlar İstanbul’dan Ardahan’a kadar ülkemizin her köşesinden insanlar için birçok seçenek barındırıyor. Sitedeki bu ilanlara başvurmak için yine site içindeki sayfalardan İŞKUR’a kaydınızı yaptırabiliyorsunuz. Kaydınızı yapıp seçtiğiniz işlere başvuruda bulunduktan sonra özgeçmişiniz değerlendirmeye alınıyor.

İş arama panelinden seçeceğiniz kriterler sayesinde kendinize en uygun iş ilanlarına ulaşmanız mümkün. Örneğin; “Kişisel Durum” kısmından “Normal”i seçebileceğiniz gibi, iş bulması daha zor olan vatandaşlarımız için “Engelli”, “Eski Hükümlü”, “Terör Mağduru”, Terörle Mücadelede Yaralanan” gibi seçenekler de bulunuyor. Böylece bu durumdaki kişileri çalıştırmakla yükümlü olan işverenler size daha kolay ulaşabiliyorlar.

Yine iş arama panelinden çalışmak istediğiniz işyeri türünüzü de seçebiliyorsunuz. Burada ise “Özel”, “Kamu”, “Yabancı İşveren”, “Bireysel İşveren” seçenekleri yer alıyor. Çalışma yeri olarak da tek seçeneğiniz yurtiçi değil, yurtdışı iş imkânlarını da bu siteden görebiliyorsunuz. Çalışma şeklinizi ise ihtiyacınıza göre geçici ya da daimi olarak tercih etmek sizin elinizde. Seçilebilecek iller de tüm Türkiye’yi yani 81 ilimizi kapsıyor.

Yayınlanan son iş ilanlarına örnek vermek gerekirse şöyle sıralayabiliriz: Ön muhasebeci, bulaşıkçı, büro memuru, kuaför, mermer işçisi, sekreter, kasiyer, bina inşaatı işçisi, satış danışmanı, konfeksiyon işçisi, tornacı, iç mimar, pizza ustası, garson, temizlik görevlisi, kuruyemiş paketleme işçisi, bahçıvan… ve daha sayısız iş ilanına ulaşabilirsiniz.