Rönesans’tan Kalma Ülke: İtalya

Avrupa tatili yapmak isteyenler için akla ilk gelen ülkeler arasında hiç bir zaman popülaritesini kaybetmemiş olan, Rönesans’ın beşiği, pizza ve makarnanın ana vatanı İtalya.

Birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi İtalya’da da tarihe meydan okuyan binaları, cadde ve sokakları görmeniz mümkün. Kendinizi 19. yüzyılın başında hissetmeniz, sanata doymanı z, enfes pizza ve makarnaların yanında o ünlü Roma dondurmasının tadına bakma fırsatı yakalayabilmeniz ise tamamen İtalya’ya özgü tatil anıları arasında yer alan kavramlarda.

İtalya Tatili İçin Yapılması Gerekenler

Büyük İtalya Turu

Neredeyse her turizm şirketinin sağladığı “Büyük İtalya Turu” ; İtalya’yı baştan aşağıya gezmek için biçilmiş kaftan. Roma, Milano, Floransa ve Venedik gibi en çok görülmesi gereken büyük şehirlerin yanı sıra ek paket olarak sunulan Napoli, Capri, Siena gibi daha küçük yerleşim yerlerini ziyaret ederek İtalya’yı tam anlamı ile gezebilirsiniz.

 İtalya Tatili İçin Yapılması Gerekeneler

Tatil için gerekli olan pasaport ve vize işlemlerini hallettikten sonra, yanınızda rahatça yetecek kadar Euro bulundurmanızda yarar var, kredi kartları üzerinden yapacağınız alışverişlerde fazladan vergi ödemeniz gerekebilir. İtalya’nın dünyaca ünlü hırsızlarından korunabilmek içinse eşyalarınızı hiç bir zaman yanınızdan ayırmasanız da fayda var.İtalya Tatili İçin Yapılması GerekenlerBir kaç İtalyanca kelime öğrenmeniz günlük hayatta daha rahat iletişim kurmanıza yarayacaktır, çoğu İtalyan, İngilizce konuşma k konusunda pekte hevesli değil.

Mart-Haziran ayları arasında İtalya’da olacaksanız yanınızda mutlaka şemsiye bulundurmalısınız, zira Akdeniz ikliminin yaygın olduğu ülkede sağanak yağışlara yakalanmanız mümkün. Yaz aylarını İtalya’da geçirecekler içinse, Türkiye’de ki herhangi bir sahil şeridine düzenledikleri tatilden farklı bir hazırlık yapmalarına gerek yoktur. İtalya’a gitmeden önce akılda olması gereken en önemli bilgi ise Ağustos ayının İtalya’da resmi tatil ayı olduğudur. Turizm amaçlı olarak bir kaç müze, mağaza veya restoranı açık bulabilirsiniz fakat çoğunluğu kapalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.