Üniversite sınav sonuçlarının açıklanması ile beraber büyük bir heyecan ile beklenen üniversitelere ait taban puanları açıklandı. Tercih yapacakları oldukça yakından ilgilendiren bu puanlar geleceklerine yön verecek olan puanlardır.

Kişiler bazen çok istedikleri bölümleri 1 ya da 2 puan ile kaçırabilmektedir. Sizce bu gibi durumlarda 1yıl daha beklenmeli midir? Yoksa sadece 1 puandan dolayı kaybetti diyerek, o asıl istediği mesleği reddetmeli mi? Bence tamamen, bu kişilerin bu mesleği ne kadar istediğine bağlı çünkü amaç sadece para kazanmak ise aldıkları puan ile mutlaka para kazanacakları bölümleri ellerindeki puan ile alabiliyorsa tercih yapılabilir.

Yok, illa istenen mesleği yapmaksa 1 yıl daha beklenebilir. Seçim sizlerin.

Karatay Vakıf Üniversitesine gelerek İç Anadolu Bölgesi’nin bir ili olan Konya’da lisans kariyerinizi ya da ön lisans kariyerinizi tamamlayabilirsiniz.

Karatay Üniversitesine ait taban puanları alınan burs oranına ve ücretli olma durumuna değişiklik göstermektedir.

Tam burs ile lisans programının en üst puanı 400.833 iken 50 burslu puan 393.662, % 25 burs ile  382.331, ücretli olarak kaydolanlar içinde 331.981 olarak yer almaktadır. Bunlar en üst sınırlar iken lisan bölümlerinde bulunan en alt puan ise 206.545 tır.

Adalet Meslek Yüksek Okulu’nda ise burs ve ücretli duruma göre puan Aralığı 375.103 puan ile 241.923 puan arasındadır.

Karatay Üniversite sizlere seçimlerinizde başarılar diler, Karatay Üniversitesi’nin en güzel bölümlerine yerleşmenizi ister.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.