Bilişim ve teknolojinin her geçen gün hızla geliştiği, dünya da geleceğin en popüler meslekleri olarak bilinen mesleklerin başında bilgisayar mühendisliği mesleği gelmektedir. Artık kişilerin bütün bağlarını bilgisayar üzerindeki çeşitli yazılım programları üzerinden kurduğu zamanlarda, bu işten anlayan hızlı ve son gelişmelerden haberdar bilgisayar mühendislerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bu ihtiyacı göz ardı etmeyerek, talep edilen ölücülerde, istenilen bilgi düzeyinde yazılım konusunda kendini aşmış kaliteli nitelikte Bilgisayar Mühendisleri mezun etmeyi hedeflemektedir.

Yoğun uygulama ders olanakları, anlaşılmış teknoloji firmalarında iş ortamı empoze edilerek, mezuniyetlerinin ardından yıllardır çalışmışçasına performans gösterebilen, bilgisayar mühendislerini yetiştirmektedir.

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’ndeki öğrenciler bilgisayarla ilgili olan tüm programları yazarak, kullanılabilir bir duruma sokmaktadırlar. Programsız bir bilgisayar bomboş kutuya benzer. Programlar sayesinde bu kadar renkli ve bu kadar hareketlidir. Programsız bilgisayar bir hiçtir. Sürekli yeni programların oluşmasıyla bilgisayar üzerindeki online hayatta renklenir. İş hayatı özel hayatımız oldukça kolaylaşır. Bu yüzden vardır bilgisayar mühendisleri. Bilgisayar programlamaya dair birçok farklı dil vardır. Karatay üniversitesi çok bilinen dillerin dışında, farklı ve tutulan programlama dillerini teknolojik gereksinimler ışığında öğrencilerine aktarmaktadır.

Karatay mühendislik fakültesi öğrencileri bir yıllık hazırlık yabancı dil eğitiminin ardından dört yılın sonunda lisans diplomasını alarak bilgisayar mühendisi unvanına kavuşurlar.

Çalışabilecekleri pek çok alan vardır. Artık tüm firma ve şirketler kendi içerisinde programa ve yazılımcıya ihtiyaç duymaktadır. Durum böyle olunca Karatay Üniversite Bilgisayar mühendisliği bölümü mezunlarına, dünya üzerinde pek çok iş olanağı bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.