Karatay Üniversitesi öğrencilerinin öğrenimlerine katkıda sağlamak amacıyla çeşitli burs olanaklarını sunmaktadır. Kaliteli eğitimden herkesin yararlanabilmesi için destek bursları verilmektedir.

Karatay Üniversitesi Bünyesinde okumak isterseniz sizlere şimdi hangi burs imkânlarının olduğundan kısaca bahsedelim.

1-İlk tercih bursu: Karatay üniversitesi öğrencilerin en önemli ve özellikle lisans diploması sahibi olmalarını teşvik etmek için lisan bölümlerinden birini ilk 3 tercihine yazanlara tutturdukları tercih sırasına göre %30, %20 ve % 10 olmak üzere burs imkânı verilmektedir. Sizde gelin Karatay Üniversitesi lisans programlarını ilk 3 tercihinize yazın, yerleşmeniz durumunda burs olanaklarına konun.

.
2- Üniversiteye Giriş Başarı Bursu: ÖSYM’nin yapmış olduğu sınav sonucu burslu kontenjanları ile Karatay Üniversitesine yerleşen öğrencilere ve %50 ve % 25 oranında öğrenim ücreti istenmez. Tüm üniversite boyunca kesilmez.

3-Üniversiteye Giriş Yüksek Başarı Bursu: yine ÖSYM’nin yapmış olduğu sınavda ilk 10.000 kişi arasında yer alan başarılı öğrencilere verilen burstur. Farklı sıralamalara göre burs oranları değişiklik göstermektedir.

4-Üstün Başarı Bursu: Üniversite okuduğu dönemde 2. Sınıfa geçtiğinde 3,50 ortalamasına sahip olan başarılı öğrencilere verilir. Sizlerde Karatay üniversitesine gelin bu ortalamayı tutturun ve öğreniminizi bedavaya getirin derim.

5-Yurt Dışı Eğitim Bursu: Karatay üniversitesinden mezun olduğu sırada ilk 5 e giren öğrencilerimize diplomalarını taçlandırmak adına ve yabancı dillerini en üst seviye ye çıkarmak adına verilen teşekkür bursudur.

6- Proje Bursları: Karatay Üniversitesi bünyesinde yaratıcı ruhlu öğrencilerimizin oluşturmuş olduğu projeleri ve fikirleri desteklemek adına verilmekte olan bir burstur.

7-Sporcu Bursları: Karatay Üniversitesinde bulunan öğrencilerimizin yapmış oldukları takım sporlarını ya da şahsi sporları desteklemek adına verilmekte olan bir burstur.

Karatay üniversitesinde bu kadar burs olanağı varken nasıl olurda seçilmez, bu üniversiteye yerleşmişken nasıl olurda derece yapılmaz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.