Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesi /Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunları öğretim yılları boyunca elektrik ve elektronik devreleri adına ne varsa hepsini kapmış, çeşitli bilgisayar programlama dillerine hakim, ileri seviyede yabancı dili olan, sorumluluk sahibi, ARGE çalışması yapabilen, sorunlar karşısında çözüm üretebilen ve mezun olur olmaz uygulama konusunda sıkıntılar yaşamayan, tam donanımlı kişilerden oluşmaktadır.

Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesi /Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nün amacı öğrencilerine sadece mühendislik anlamında lisans diploması kazandırmak değil piyasa şartlarında buldukları işlerde Kartay Üniversitesini bilgi ve uygulamaları ile iyi şekilde temsil edebilecek mezunlar vermektir.

Toros Üniversitesinde öğrencilere yabancı dil eğitimi şarttır. Öğrenim sırasında son sınıflarda bu bölümle alakalı firmalarla iş birliği içerisinde olarak öğrencilerin iş hayatı ortamına alışmaları sağlanmaktadır. Teknik ile teoriğin arasında olan farkı pekiştirmeleri sağlanmaktadır.

Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin diğer üniversitelere göre farkı Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile ilgili bilgilerle donanmış teknik olarak işten anlayan, teknolojik bilgisini sürekli güncelleyen, yabancı dil anlamında mesleğini gerektiğinde icra edebilen kişiler yetiştirmesidir.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü nün bir yıl hazırlık yabancı dil programı bulunmaktadır. 4 yılın ardından lisans diploması alarak, Elektrik ve Elektronik Mühendisi unvanını da almış olurlar.

Çalışma olanakları olarak sanayiinin büyük bir kısmında, otomasyon sistemleri kullanan firmalarda, devre şeması çizim departmanlarında, haberleşme, telekomünikasyonda, bazı kamu kurum ve kuruluşlarında ya da kendi firmalarını açabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.