Karatay Üniversitesi Grafik Tasarımı bölümünü öğrencilerinin, işleri güçleri çizim yapmaktır. Tarihi figürleri incelemek ve o figürleri olduğu gibi günümüz objeleri üzerinde çizimlerine aktarmaktır.

Karatay Üniversitesi grafik tasarım bölümü öğrencileri baskılar, desinatörlük, model çizimi, tarihi figürler ve daha pek çok modern çizim tarzlarında uzman eğitimine sahip, yabancı dile hâkim kişilerdir. Grafik tasarımı öğrencileri oldukça yaratıcı, yenilikleri takip edebilen, takım çalışmasına yatkın kişilerdir.

Grafik tasarımı mezunları, pek çok reklam ajanslarında, müzelerde, sergi atölyelerinde, baskı atölyelerinde, matbaalarda ve gazete firmalarında iş bulma imkânına sahipken, resmi kamu kurumlarında da pek çok departmanda görev alabilirler.

Grafik tasarımı bölümünde alınan dersler; temel matematik, Türkçe ve fen derslerinin yanında tanıtma grafiği, temel sanat eğitimi, fotoğraf, teknik resim, sanat tarihi, yazı, çağdaş sanat, estetik, tasarım psikolojisi, sanat sosyolojisi, tasarım teori ve yöntemleri ve grafik-tasarım uygulama dersleri bulunmaktadır.

Grafik tasarımı bölümünün 5 yıllık eğitim sürecinin ardından lisans diploması ile grafik tasarımcısı unvanını almaya hak kazanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.