Karatay üniversitesi, sanata karşı yatkın ve yetenekli, el becerileri olan, çizim ve tasarıma merakı olan yaratıcı fikirler yönündeki, başarılı öğrencileri unutmayarak bünyesinde 4 farklı dalda güzel sanatlar fakültesi için bölümler açmıştır.

Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi bünyesinde bulunan bölümler ise şunlardır;

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü

Grafik Tasarımı Bölümü

Geleneksel Türk Sanatları Bölümü ve

Mimarlık Bölümü gibi sanatsal bölümleri açmıştır.

Güzel sanatlar birçok üniversitenin bünyesinde bulunsa da Karatay Üniversitesi’nde ki bölümlerde yer alan eğitim kalitesi olabildiğince yoğun ve uygulamalı yabancı dil alternatif olanakları bulanan, şahane bir fakültedir.

Herkesler doktor, avukat mühendis ya da öğretmen olmaya bilir. Bazı kişiler, daha küçüklüğünden itibaren mutluluk duyduğu bazı özel yeteneklere sahiptir. Bu yönde bir meslek tercihi yaparak zevk aldığı bir işten para kazanmayı amaçlayanlar için açılmış olan özel bir fakültedir. Yetenekli ellerden çıkan tüm tasarımlar bizlerin yaşamış olduğu hayata şekil verirken, anlam katarlar. İçinde oturduğumuz evlerimiz, çalıştığımız ofislerimiz ve daha pek çok mimari sanatlar güzel sanatlar fakültesindeki yetenekli kişilerin ellerinden çıkarlar, bizlere onu yaşamak kalır onlarda bizi gördükçe zevk alır.

Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nin öğrenim süresi hazırlık sınıfı ile beraber 5 yıldır. Kişinin her alanda kendini yetiştirmesini amaçlayan Karatay Üniversitesi 5 yıllık bir eğitim sonunda bilgilerle donanmış güzel sanatlar mezunları yetiştirir.

Sizlerde be sanat insanıyım diyorsanız, becerileriniz yönünde bir sanat dalını seçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.