Karatay Üniversitesi   Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi/ İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, yapılara dair ne varsa görsel ve estetik anlamın yanı sıra, kullanıma en kullanışlı alacak şekilde ve tekrar tekrar kullanılabilecek şekilde tasarlayan, günümüz şartlarına uygun projeler yürüten, istenilen dönemin yapılarına uygun tasarımları kolaylıkla gerçekleştirebilen, alanında uzman kişileri yetiştirmeyi hedeflemektedir.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımcıları, çevre düzenlemeleri konusunda, çevreye asla zarar vermeden, düzenli bir çevre ile göze hitap eden, insanlar için en yaralı olacak şekilde oluşturulmasını sağlayacak olan kişilerdir.

Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, yetenek sahibi öğrencileri bu bölüme alarak, kendilerindeki yeteneği göstermelerine olanak sunacak olan tüm imkânları üniversite uygulama alanlarını ve laboratuvarlarını Karatay Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencileri için oluşturmuştur.

Hepsi birbirinden üstün yetenekli, üstün akademik kadrosu ile öğrenim süresi boyunca yoğun uygulama dersleri yapılmakta, bu bölüme ihtiyaç duymakta olan şirket ve firmalar ile irtibat kurularak, gerçek çalışmalara imza atılmaktadır. Staj ortamları da, öğrenciler için en uygun ve kendilerine katkı sağlayacak firmalarda ayarlanarak, hem okul hayatında öğrendiklerini hem de iş hayatını gözlemleyerek ikisini pekiştirerek, ortaya gerçek anlamda İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü uzmanı kişiler çıkacaktır.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, günümüzün popüler meslekleri, gelişen dünyada modernleşen tüm yapı ve alanlar kendine şekil verecek uzman kişilere ihtiyaç duymaktalar.

Yabancı dili akıcı bir şekilde kullanabilmekte olan Karatay Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü mezunları, pek çok alanda iş olanağı bulabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.