İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi’nin kısa adı İİBF olarak bilinmektedir. Karatay Üniversitesi İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi, Türkiye’deki birçok sektör ve işletmeye iktisadi anlamda ihtiyaç duyulmakta olan, tam donanıma sahip yönetici ve vasıflı personelleri yetiştirerek kazandırmayı hedeflemektedir.

Karatay Üniversitesi / İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi’nde farklı alanlardan oluşan bölüm seçenekleri bulunmaktadır. Her bölüme ait birbirinden ünlü akademik kadroda 5 farklı dalda öğrenim imkânı bulunmaktadır. Bu bölümlerde; İşletme Bölümü, Uluslararası Ticaret Bölümü, Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü, Sosyal Hizmet Bölümü ve Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü gibi bölümler yer almaktadır.

Eğitim kalitesi olarak en iyi kalitede eğitim sunan, iktisadi ve idari anlamda gerçek vasıflı kişiler yetiştiren iş hayatına atıldıklarında teorik olarak, uygulama yapabilen kişileri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Karatay Üniversitesi / İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi Seçilen bölüm her ne olursa olsun, tüm öğrenciler 1 yıllık yabancı dil eğitiminden yararlanmak zorundadır. Çünkü amaç meslek kazandırmanın yanı sıra farklı dillerde ülkemizi temsil edebilen, kendi anadili gibi yabancı dile sahip olarak, bu yabancı diller üzerinden de mesleğini icra edebilen kişileri yetiştirmeyi istemektedir.

Çalışabilecek alanları çok geniştir. Kamuda görev alabilirler, pek çok işletmede yönetici konumunu alabilirler. Özel alanda sermaye piyasalarında, bankalarda, enstitülerde, müfettişlik birimlerinde ve çeşitli denetleme alanlarında, halkla ilişkilerde, insan kaynaklarında, muhasebede, mali müşavirlik bürolarında kolaylıkla iş bulabilirken, kendiişlerinin de patronluğunu yapabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.