Makine mühendisliği asla modası geçmeyen ve her zaman aktif olarak aranan, en çok iştiham edilen meslek gurupları arasında bulunmaktadır. Üretimi yapılacak olan her türlü araç, gereç, ekipman yada aklınıza gelebilecek her türlü şeyde makine mühendisi ihtiyacı doğmaktadır.

Var olan mekanik ya da elektronik mekanizmalar üzerinde yapılan bakımlar üzerinde yine makine mühendislerine ihtiyaç olmaktadır. Durum böyle olunca en popüler mühendislik dalları arasında makine mühendisliği bulunuyor.

Karatay Üniversitesi de bu popülerliğin farkında olarak, bu bölümü okumak isteyen tüm mühendislik adaylarına, bu bölümü açarak Konya’da okuma imkânını sunuyor.

Bu imkânı sunarken amaç sadece diploma sahibi yapmak değil, dolu dolu bir makine mühendisi mezun edebilmektir.

Makine Mühendisliği Bölümü mezunları, makine mühendisliğinin gereklilikleri doğrultusundaki bilgilerle bezenmiş, yabancı dil olarak mesleğini icra edebilen, yeniliklere açık, yaratıcı, ülke teknolojisine katkı sunabilen, özgüven sahibi kişilerdir.

Karatay üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde öğrenciler, malzeme teknolojilerinden yararlanarak, üretilecek olan mekanik sistemler üzerinde tasarım yapabilen, sonrasında analizler yapan, tamamlanmış mekanik sistemler üzerinde bakım, onarım işlerini sürdürebilen, olaya matematiksel yönden bakabilen, üretilen herhangi bir parça sırasında çevreye en az zararın verilmesini gözete bir öğrenime tabi tutulmaktadır.

Makine Mühendisliği Bölümü mezunları iş olanağı olarak, endüstri dallarında, enerji sektöründe, imalat sanayinde, türbin ve santrallerde, ulaşım birimlerinde, motorlarda, uçak sanayinde, otomotiv sektöründe, iklim firmalarında ve özel kamu kurumlarında yer alarak endüstrinin her alanında çalışma imkânı bulabilir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.