Günümüzün en modern meslek dallarından biridir mimarlık, farklı ülke ve şehirlerde gördüğümüzde hayranlıkla bakmış olduğumuz, gözümüzü alamadığımız o eşsiz yapılar muhteşem yeteneklere sahip mimarların eserleridir.

Birçok yaşamsal alanlara imza atarlar, bizlerin yaşadığı ortamları estetiksel anlamda en iyi şekle sokarlar, mimarlar tüm bu işleri yaparlarken insan sağlığını ön planda tutmaktadırlar, bu sebeple en kaliteli, kalite standartlarına uyan, malzemeden çalmayan bir profesyonellikle yapıları bizlerin kullanımına sunarlar.

Etrafımızda görmüş olduğumuz; eşsiz bulutların arasına dalan gökdelenler, tasarım harikası köprüler, binalar, barajlar, park alanları ve daha pek çok betonarme yapı mimarların eserleridir.

Mimarlık bölümünün amacı, insanların yaşadıkları alanları tasarlarken, onlara en kullanışlı yaşam alanlarını sunan, bu olanakları oluştururken çevre ve insan sağlığına önem veren, yapılarını kişilerin gelir düzeylerini gözeterek ortaya çıkartan, yabancı dil bilgisi olan, başarılı mimar adaylarını, mezun etmektir.

Karatay Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nün öğretim süresi toplamda beş yıldır. Bunun bir yılı sadece yabancı dil eğitimi için ayrılmaktadır. Mezun olan öğrenciler lisans diploması alırken mimar unvanını da kazanır.

Eski tarihlerden günümüze kadar gelmiş olan yapıların her birini, olduğu gibi oluşturabilen, bir meslek dalıdır. Karatay Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü bitirenler, çeşitli iş alanlarına girerek saygın firmalarda görev alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.