Karatay Üniversitesi İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi /Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü‘nde bilimle alakalı, her konuda eğitime katkı sağlayacak olan, oldukça modern ve çağdaş bir eğitim olanağı yaratarak, son teknoloji çizgisinde eğitim ile donanan, uzman kişiler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Günümüzde insanların her konuda oldukça bilinçli olduğu görülmektedir. Almış oldukları herhangi bir hizmetten yana sigorta olanaklarından yaralanmaktadırlar. Kendilerini bu sayede daha güvende hisseden kişiler hayatlarının pek çok alanlarına sigorta sistemini sokmuş durumdalar.

Beklenmeyen durumlarda insanoğlunun başına gelen olumsuz felaket durumları yaşanmakta ve kişilerin can ve mal güvenliğine mal olmakta. Bunlar zaten yaşanıyor. Maalesef geride hiçbir şey kalmıyor. Bu üzücü felaketlerin ardından, insanları bir nebzede olsa teselli edecek, kendilerine bazı haklar tanıyan sigorta sözleşme durumları olmaktadır.

Sigortacılık her alanda faaliyet sunabilen, kişilerin değerli varlıklarına değer katan, maddi yönden güvence altına alan bir sistemdir. Birçok kişi bunun farkına yeni yeni varmakta vardıkları gibi de yaralanmaktadır. Risklere karşı alınmış olan gelir güvencesidir. Çok hızlı gelişme süreci yaşanmaktadır. Bu sigortacılık faaliyetlerini sürdürebilecek kişiler;, insanları ikna edebilen, kanuni ve hukuki hakları iyice bilen, alanında uzman ve yabancı dil tecrübesine sahip sigorta ve sosyal güvenlik mezunlarını hayata kazandırmak Karatay Üniversitesinin görevidir.

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü farklı alanları içine alan zengin bir bölümdür. Mezun olunduktan sonra birçok departmanda farklı pozisyonlarda iş olanağı çoktur.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.