Turizm sektörü, eskiye nazaran önemli bir gelişim gösteren bir alandır. Her geçen gün turizm tarafından elde edilen kar oranının artarak devam etmesi, turizme yapılan yatırımın ne denli önemli olduğunu ortaya koymaktadır. Artık herkes kendi bütçesine göre farklı bölge ve tatil yörelerine giderek turizme katkı sağlamaktadır. Yurt içinde yerli turistler bu denli ilgi gösterirken yabancı turistlerin ülkemize olan ilgili hiçte küçümsenecek bir durumda değildir.

Madem böyle turizm için yapılar reklam ve yatırımlar artmalıdır. Ülkemize daha çok turist akmalıdır. Ne kadar turist o kadar para. Turistlerin tatil için geldikleri tüm bölgelere de onlara deniz kum, tarihi zenginlik ve doğal güzelliklerin yanı sıra yeme, içme, konaklama, temizlik, ulaşım, rehberlik vs. gibi tüm ihtiyaçlarına bakacak kişilere çok ihtiyaç olacak. Bu yüzden Karatay üniversitesi bu alana yönelecek olan ve gerçek anlamda iyi paralar kanabilecek olan Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’ nü açmış bulunmaktadır.

Karatay Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü, turizm alanında bilgi sahibi olan, turizmin her dalıyla bilgi dolan, yiyecek ve içecek konusunda bilgi sahibi, yabancı dil olarak farklı dil bilgisine sahip olan, büro yönetimi koşunda bilgili turizm personellerini yetiştirmektedir.

Karatay Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü öğretim süresi bir yabancı dil eğitimi olmak üzere, toplamda 5 yıldan oluşmaktadır. Teorik turizm derslerinin yapılabileceği küçük hotel, mutfak ve daha pek çok uygulama merkezi ile öğrenciler, bir turizm merkezinde çalışıyormuşçasına eğitiliyorlar.

Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nün çalışma alanları çok geniştir. Turizm adı altında pek çok farklı dalda eğitim veriliyor olması; taşıma firmalarına, restoranlarda, yemekhanelerde, hasta hanelerde, tur şirketlerinde, rehberlik ofislerinde, çeviri bürolarında, hotellerde, tatil bölgelerinde bulunan tesislerde farklı iş imkânları bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.