Karatay Üniversitesi bünyesine kaydolan öğrencilerine, kaliteli öğrenim hizmetini vererek, alanlarında gerçek ve doğru bilgi ile donatılmış mezunlar çıkarmayı hedeflerken. Bunların gerçekleşmesi sırasında, öğrencilerin başlarını sokabilecekleri, rahat edecekleri, üniversiteye oldukça yakın öğrenci yurt olanaklarını da düşünmüştür.

Özellikle Üniversite yıllarında öğrenciler bulundukları ilin sınırları dışına çıkarlar, ailelerinden de ayrılırlar, kendi ayakları üzerinde durmaya çalışırlar. En önemli düşünceleri kalacakları yerleridir aslında. Sakin Konya ilinde, öğrenciyi kucaklayan ve güler yüzlü gösteren halk ve esnafıyla, sokaklarında ev kiralama olanakları bulunurken, tamda öğrencilere göre çeşitli yurt olanakları mevcuttur. Okul çıkışlarında geldikleri; ne yemek, ne çamaşır, ne ütü, ne temizlik, ne elektrik, ne su, ne doğalgaz faturası düşünecekleri, şahane hizmetleri ve sosyal etkinlik alanları olan, dinlenme ve ders çalışma odaları, kafeteryaları gibi pek çok olanakları varken Karatay Üniversitesi öğrencileri konaklamakla ilgili sorun yaşar mı?

Yurt ücretleri oldukça uygun, çok konforlu ve tüm ihtiyaçlar doğrultusunda yapılanmış durumda odalar ferah ve iki öğrenci için içerisinde buz dolap, masa sandalye, iki adet yatak ve iki adet dolap, iki adette komedini ile öğrenciler için.

Üniversite şehir merkezinin içerisinde olduğu için ulaşımda oldukça çeşitli olanaklara sahiptir. Gün içerisinde istedikleri anda Şehir merkezinde veya yurttan kampüse ulaşabilecekleri minibüs ve toplu taşıma araçları hepsi Karatay Üniversitesi öğrencilerine özel.

Tüm bu olanaklar varken Karatay Üniversitesinde öğrenim görmeye ne var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.