Türk ekonomisinin ihracat ve ithalata bağlı olarak sürekli arttığı günümüzde bu ileriki günlerde daha da artacağına işaret etmektedir. Bu ihracat ve ithalat süreçleri esnasında sahnede olacak olan ve farklı ülkelere karşı bizleri temsil edecek olan kişilerinde en iyi şekilde yetişmesi gerekmektedir.

Dünya kişileriyle iletişime hazır birçok farklı yabancı dile hâkim, güler yüzlü ve ilişimi kuvvetli, ikna kabiliyeti yüksek, gelişmelere açık, yaratıcı kişilere göre bir meslek gurubudur.

Küreselleşen dünya koşullarında uluslararası platformda ülkeleri temsil eden kişiler, uluslararası ticaret mezunlarıdır.

Karatay üniversitesi bu alanlarda çalışmak üzere beklenen personel ihtiyaçlarının da üstüne çıkarak, en üst kademelerde çalışabilecek donanıma sahip, kişileri yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Karatay Üniversitesi uluslararası alanda olmazsa olmaz olan yabancı dil seçeneklerini öğrencilerine sunmaktadır. Gerçek anlamda uygulama esaslarını içeren ders içeriklerinin yanı sıra, gelişmiş lojistik program yazılımlarına da yer vererek her anlamda gerekli eğitimler ile öğrencilerini donatacaktır. Alanının da nam yapmış uzman akademisyenlerden faydalanacak olan öğrenciler, mezun olduktan sonra mesleklerinde ilerleyebilmek için yurt dışında anlaşma sağlanmış olan üniversitelerinde olanaklarından faydalanabileceklerdir.

Karatay Üniversitesi İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi /Uluslararası Ticaret Bölümü’nün amacı, çok modern düzeyde uluslararası ticaret yapabilen bu işin olmazsa olmazı olan lojistik programı ile ilgili tüm eğitimleri almış, akıcı yabancı dilleri olan vasıflı elemanlar yetiştirmektir.

Çalışma alanları olarak sıralayacak olursak ithalat ve ihracat firmaları, bankalar, finans şirketleri, Lojistik firmaları gibi geniş ve çok saygın işletmelerde iş olanağı bulunmaktadır.

 

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.