Kanada’nın British Columbia’sında kurulmuş olan Kicking Horse kayak merkezine ait dağın zirve yüksekliği 2450 metre rakımına sahiptir.

Kicking Horse Kayak Merkezi üzerinde bulunan pistlerin sayısı 120 tanedir. Tüm düzeylere özel farklı renkler ile ayrılmış olan pist alanlarının üzerinde 6 adet mekanik sistem olarak teleferik sistemleri hizmet vermektedir. Teleferik sistemine ait taşıma kapasitesi ise 3000 kişi/saat olarak gerçekleşmektedir.Kicking Horse kayak merkezinde bulunan en uzun pist uzunluğu 9.9 kmdir.Kicking Horse kayak merkezinde telederik sistemlerine ait ücret tarifeleri yetişkinlerde günlük $75 iken, çocuklara ait ücret ise $36’dır.Teleferik sistemleri gün boyunca sabah saat 09:00 ila akşam16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Kicking Horse kayak merkezine yıllık olarak düşen kar yağışı miktarı ise 7 m dolaylarındadır.

Kayak merekzinin pist alanaları kayak, kızak ve snowboard gibi pek çok aktiviteye olanak sağlamaktadır. Ayrıca çeşitli kayak tekniklerinden olan
Free Style, Free Ride, Half Pide, Monoski, Skwal ve telemark gibi pek çok teknik için gayet uygun pistlee sahiptir.

Free Style: engelli pist alanlarına uyum sağlayan ve oldukça zevkli kayak tekniği olan Free Style akrobetik ve artistik hareketlerden oluşan bir spor dalıdır. Profesyonel sporcuların en sık yaptığı kayak tekniğidir.

Free Ride: Pist alanlarının dışında daha çok keşfedilmemiş alanlarda serbest teknik hareketleri deneke için yapılan bir spor dalıdır. Dağların zirmelerinde bulunan alanlar veya boş araziler gibi pek çok yerde yapılan spor dalıdır. Uzman sporcular tarafından tercih edilen bir spor dalıdır.

Half Pide: kış olimpiyatlarında engellerin üzerinden atlarken havada çeşitli hareketlerin yapıldığı spora denilir. Profesyonel sporculara uygun bir spordur.

 

Monoski: bir adet kayak ile yapılan bir kayak türüdür.

Skwal monoski sporu gibi tek bir kayak malzemesi ile yapılabilen ve özel olarak ince ve uzun kayak ile yapılmakta olan, yan yan keyılarak yapılan bir spor dalıdır.

Telemark: her türlü pist veya alanda kayma yapılabilen ayakların kayak ekipmanına önden tuturulması ve topuların serbest kalması ile yapılan bir spor dalıdır.

Sizlerde kayak tekniklerinden sizlere uyanlarından birini veya bir kaçını denemek için Kicking Horse Kayak Merkezini tercih edebiirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.