Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan Killington Kayak Merkezi,Vermont’a bağlıPico Dağı üzerinde kurulmuş olan bir kayak tesisidir. Amerika Birleşik Devletlerinin doğu yakasında bulunan küçük bir kasabada bulunan kayak merkezidir. Faaliyet gösteren küçük şirin

Kayak merkezi üzerinde pistler arası ulaşımı sağlayacak olan 21 adet teleferik sistemleri bulunuyor. Orta büyüklüğe sahip olan kaliteli bir kayak merkezidir. Killington Kayak Merkezi üzerinde 121 farklı pist alanı sahip olarak kayakseverlere hizmet vermektedir.214 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuş oloan kayak teisidir.Killington Kayak Merkezinin en uzun pisti 9.9 km uzunluğunda bulunmaktadır.

Killington Kayak Merkezi, orta düzey kayakçılar ve snowboardçular için en uygun kayak pistlerine sahipken, yeni başlayan düzeyler ve ileri düzey kayakçılar içinde bazı kayak pistlerine sahiptir. Killington Kayak Merkezindeherhangi bir cross country kayak pisti bulunmamaktadır.
Killington Kayak Merkezinin gece hayat oldukça canlıı, kayak pistleri bir o kadar kaliteli ve doğal kar olmadığı durumlarda kar yapım makinaları ile hizmet sunabilen bir kayak tesisidir.
Killington Kayak Merkezi diğer kayak tesisilerine göre oldukça uygun maliyetlere sahiptir. Hesaplı bir kış tatili arayanlara işte Killington Kayak Merkezi.
Görülecek Yerler
Killington Kayak Merkezinin bulunduğu Vermont, doğal güzellikleri ve mimari yapısı ile oldukça ünlü bir yerdir.

Killington Kayak Merkezine gelmişken kolaylıkla günü birlik olarak, Kanada’ya ve Boston’a ziyarette bulunabilirsiniz.
Killington Kayak Merkezinde yıllık ortalama 6,4 metre kar yağışı meydana gelmektedir.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.