Gelişen Türkiye’ye yakışan, bilinçli ve en az iki yabancı dili kullanabilen, küreselleşen Dünya’da piyasasında ülke problemlerinin en iyi şekilde üstesinden gelebilen, sürekli yenilikçi ve kendini güncelleyen başarılı avukatlar, savcılar ve hâkimlere giden ilk yol KTO Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden geçer.

Sizlerin de düşüncesinde bir hukuk insanı olmak varsa neden KTO Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi tercihiniz olmasın. Geleceğin en ünlü hukuk fakültelerinden olacak bu genç ve iddialı üniversite de bir öğrenci olmak istemiydiniz. Hadi o zaman hep beraber KTO Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tanıyalım.

KTO Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi, eğitim hayatına ilk olarak 2010 yılında 100 tane öğrencisi ile başlamıştır. Kaliteli akademisyenleri, öğretim görevlileri ve üniversiteye 5 dk. mesafede bulunan, Konya Adalet Sarayı’ndaki yoğun uygulama dersleri ile gerçek bilgileri benimsemiş, kaliteli avukat adaylarını mezun edebilmek için kurulmuştur.

Geleceğe dair güçlü adımlar, KTO Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden geçer.

Sürekli gelişim için uzman akademisyenler tarafından verilen teorik dersler gün içerisinde Konya Adalet Sarayı’nda esas duruşmalar ve kurgu duruşmaları sayesinde tekniğe dönüşmektedir.

Eğitimin farklı şekilde sunulduğu Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde sebep sonuç ilişkisi

Örnekleri ile daha kalıcı bir şekilde eğitimler verilmektedir. Fakültemizde biri zorunlu olmak üzere, diğeri seçmeli ders olarak verilen iki farklı yabancı dil öğrenme olanakları bulunmaktadır.

Üniversitemiz kapsamında yürütülen çeşitli seminer ve sempozyumlar öğrencilerin bilgisini ve gelişimini olumlu yönde etkileyecek çeşitli faaliyetler yürütülmektedir.

KTO Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 4 yıllık bir eğitimin ardından 1 yıllık staj avukatlığının tamamlanmasının ardından, avukatlık mesleğinizi ifşa edebilir, birçok haksızlığa karşı dur diyebilirsiniz. Seçim sizlerin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.