Konya KTO Karatay Üniversitesi, öğrencilerinin gerekli bilgiye anında ulaşabilmeleri ve sakin bir ortamda derslerini yapmalarını, sıvalarına hazırlanmaları, proje ödevi ve tezlerini tamamlaya bilmeleri için oluşturulmuş devasa bir kütüphaneye sahiptir.

KTO Karatay Üniversitesi’ne ait web sayfası üzerinde oluşturulmuş olan Formlar sekmesinde yer alan kitap İstek Formu sayesinde Üniversite çalışanları ve üniversite öğrencileri bulundukları yere kitaplarının gelmesini sağlayabilmektedirler. Bu hizmet KTO Karatay Üniversitesi tarafından öğrenci ve çalışanlarına en iyi hizmeti verebilmek adına kurulmuş olan bir sistemdir. Bu sitemden kitap temin edebilmenin de bazı şartları vardır tatbikîde. Bunlar ise,

-Kitap talep eden çalışan veya öğrencinin, kitabın gönderilmesiyle ilgili tüm kargo masraflarını kabul etmesi,

-Ödünç alınmış olan kitapların teslim tarihinden 5 gün önce kütüphaneye verilmesi gerekmektedir. Bu kurala uyulmaması durumunda kütüphane kuralları devreye girmektedir.

Web sayfası üzerinden verilen kütüphane hizmetinin dışında Üniversite kampüsünde yer alan Karatay Üniversitesi’nindevasa kütüphanesinin de kendi içerisinde uyulması gereken bazı kuralları bulunmaktadır. Bunlar ise,

-Kütüphane içerisine yiyecek ve içecek sokulması yasaktır.

-Kütüphane içerisinde başkalarını rahatsız edecek şekilde yüksek sesle konuşulması yasaktır.

-Kütüphane içerisinde sigara içilmesi yasaktır.

-Kütüphane içerisinde gurup şeklinde çalışmak yasaktır.

-Kütüphaneden izinsiz kitap çıkartmak yasaktır. Bu durumda yasal yaptırımlar devreye girer.

-Kütüphane içerisinde izinsiz resim video vs. çekmek yasaktır

-Kütüphaneden kitap alımı sırasında kimlik göstermek zorunludur.

-Kütüphane içerisinde kaybolan eşya ve malzemeden kütüphane yönetimi sorumlu değildir.
Tüm bu kurallara uyulduğu takdirde KTO Karatay Üniversitesi’nde bulunan zengin kitap hazinesinden, farklı kitap türlerini edinerek, gerekli bilgilere ulaşabilir ve bilginize bilgi katabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.