Karatay üniversitesi mühendislik mesleğini ifşa etmek isteyen öğrenciler için birbirinden farklı bölüm olanakları ile ticaret ve sanayi alanında ihtiyaç duyulan, tam donanıma sahip ve mezun oldukları gibi kendilerini işe verebilecekleri mühendisleri yetiştirmek için kurulmuş olan bir bölümdür.

Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde bulunan bölümleri seçerken, iş hayatında yıldızı parlayan ve gelecek vadeden önemli bölümleri tercih etmiştir.

Mühendislik fakültesinde tüm bölüm derslikleri bulunmaktadır. Ünlü akademisyenler ile laboratuvarlara yoğun uygulamalı dersleri alarak, yabancı dil anlamında da tüm öğrenciler kendilerini ifade edebilecekler.

KTO Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesi içerisinde toplamda 6 farklı mühendislik bölümü bulunmaktadır. Her bölüme özgü yabancı dil hazırlık sınıfı bulunmaktadır.

Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde, tüm mühendislik dallarının ilk hazırlık sınıfları biridir. Daha sonra kendi seçmiş oldukları bölümlere özel dersleri almaktadırlar.

KTO Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bünyesinde bulunan bölümler şunlardır;

Bilgisayar Mühendisliği

Mekatronik Mühendisliği

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Makine Mühendisliği

Malzeme Bilimi ve Nano Teknoloji Mühendisliği

İnşaat Mühendisliği

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.