KTO Karatay Üniversitesi kendine ait farkını ortaya koyarak eğitim verdiği tüm öğrencilerine KTO Karatay Üniversitesi’nde bulundukları süre zarfında gerekli rehberlik hizmetini ve Psikolojik Danışmanlığını yaparak daha iyi adımlar atmasına ve içerisinde bulunduğu ruhsal bunalımlarına son vermek adına düşünülmüş olan bir hizmettir. Bireylerin üniversiteye kayıt yaptırmadan önceki aşamadan başlayarak, mezuniyet sonrasına kadar süreçte ilişik içerisinde olabilecekleri, kafalarına takılan soruları anında cevaplayabilecekleri bir rehberlik hizmetidir. Rehberlik hizmeti ve Psikolojik Danışmanlık hizmeti veren kadroda yer alan tüm personeller kendi alalarında profesyonel bilgiye sahip bir ekiptir.

Okul sürecinde sınav dönemlerindeki depresyonlarına, kendilerini tanımalarına, içlerindeki potansiyelin farkına varmalarına ve yapabileceklerinin neler olduğu konusunda aydınlatılmasına dair tüm hizmetlerin sunulduğu bir bölümdür.

Okul sonrasına sosyal hayat ve iş dünyasında kendine güvenen ve kendi ayakları üzerinde durabilen bireylerin yetişmesini sağlayarak daha ileriye bir Türkiye yolunda

KTO Karatay Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Hizmeti öğrencileri bilinçlendirmektedir.

KTO Karatay Üniversitesi politikası gereği, üniversiteye yeni kaydolan tüm öğrenciler üzerinde bir oryantasyon eğitimi verilerek, yeni bir şehirde yaşamanın ve üniversite hayatının nasıl olduğu konusunda bilinçlendirmek ve uyum sağlamalarına katkıda bulunmak amacıyla oryantasyon eğitimleri verilmektedir.

Kişilerin Normal hayat yaşantısı içerisinde gerek duydukları, Psikolojik eğitimin KTO Karatay Üniversitesi içerisinde olmasını sağlayarak, öğrencilerin derslerine daha iyi konsantre olabilmeleri için, içerisinde bulundukları bazı durumları atlatmalarını sağlamak amacıyla KTO Karatay Üniversitesi. Psikolojik Danışmanlık Hizmeti bulunmaktadır. Hizmet kişi başı 45 dakikalık seanslar şeklinde verilmektedir. Randevu sistemi ile başvuru yapılmaktadır.

Eğitim süreçlerinin her dönenimde belli periyotlar ile düzenlenen öğrenci bilincini ve gelişimini artıracak yönde rehberlik seminerleri düzenlenmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.