Arkadaşlar, eskidenmiş senede sadece 1 kez yazdan yaza tatil yapıp, kış aylarını karamsar ve evlere kaparak geçirme dönemleri şimdilerde yerini; her kış sezonu farklı bir kayak merkezinde kayak yaparak geçirme zevki aldı.

Yaz ayları için kıştan erken rezarvasyon yaptırarak uygun fiyatlar ile yazın tatil firsatı bulunurken, yaz aylarında da kayayk merkezlerinden birine erken rezarvasyon fırsatlarını kullanarak kış aylarının tadını çıkartmak çok moda oldu.

Lillehammer Kayak Merkezi adını üzerinde bulunduğu  Lillehammer kentinden almaktadır. Daha önceleri hiçbir şekilde kayak ile alakası olmayan bu kent,1980 yılından itibaren Kış Olimpiyatlarından dolayı kendini bir an önce sportif ve turistik bir kayak merkezi olma yönünde çok kısa bir sürede geliştirmiştir. Çok modern bir kayak tesisi olarak yapılanmış ve 1994 yılında da Dünya Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır. Olimpiyatlarda kendini tüm dünyaya tanıtmış ve ben burdayım diyerek adresini herkese belli etmiştir. 1994 yılından sonrada yıldızı parlayan bir kayak merkezi olarak yerli ve yabancı turistleri kayak sezonunda yoğun olarak ağırlayan bir tesis konumuna gelmiştir.

Lillehammer Kayak Merkezi, 2016 yılında Gençler Kış Olimpiyatlarını da ev sahipliği yapacaktır. Sizlerde dünya sporcularının kayacağı bu pistlerde kaymak isterseniz, şimdiden rezarvasyonunuzu

Lillehammer Kayak Merkezinde,Snowboard, Biatlon, Kayakla atlama, Kuzey kombine ve Alp disiplini gibi pek çok kış sporlarını yakından tanıyabilir kayak merkezi üzerinde yer alan okullar sayesinde bu oyunların tamda içinde olmayı başarabilirsiniz.

Biatlon kış sporu, kayaklı koşu ile beraber tüfekli atış şeklinin biraraya gelmesinden oluşan bir kış spor şeklidir. Geçmişi Norveç ve isveç sınırında bulunan askerlerin iy kayarak ve düşmanı nişan alarak ortaya çıkardıkları bir spordur. Şimdilerde kış sporlarının en moda olanları arasında bulunmaktadır. Şimdilerde kayak merkezlerinde oluşturulmuş olan engebeli pist alanlarında yarış yaparken aynı zamanda da atış hedeflerine gerekli vuruşları yapmayı içerir.

Sizlerde böyle adrenalin ve beceri isteyen bir sporun içinde olmak isterseniz, Biatlon sporunun asıl çıkış yeri olan Norveç’te bunu mutlaka denemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.