Daha çok, farklı ödeme sistemleri için geliştirilmiş olan bu model, özellikle alışveriş yapılan alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Hizmet sektörünün bir gereksinimi olarak, son teknolojiyle üretilmiş ve her türlü ihtiyaç için donatılmış bir üründür.

MP POS cihazında opsiyonel ödeme araçlarının yanında kamera ve standart tarama işlemlerini yapabilme özelliğine de sahiptir. PXA320 806 Mhz işlemci ve Microsoft Windows CE 5.0 işletim sistemi ile işlem yaparken kullanım kolaylığı ve hız kazandırmaktadır. Ayrıca MP POS cihazı, uzun pil ömrü ile tüm mesai boyunca kesintisiz çalışabilme özelliğine de sahiptir. Bunların yanı sıra MP POS cihazı, MSR, RFID, IC kart ve baskı yapabilme donanımıyla da göz doldurmaktadır. Cihazın bir diğer özelliği ise, 128 Mb RAM dahili, 256 Mb flash harici belleğe sahip olmasıdır. Böylece cihazın geniş veri depolama ve saklama alanı ile uzun süreli işlemlerinizi güvenle kaydedebilirsiniz.

MP POS cihazı USB, WLAN, RS232 ve Bluetooth bağlantı özellikleri sayesinde uzun mesafeli veri alışverişi için ideal bir sistem sunmaktadır. Cihazın tüm karmaşık barkod dillerini çözümleyebilmesi ve karekodları da okuyabilmesi çeşitli işlemler yaparken kolaylık sağlamaktadır. Tüm bu özellikleri ile başta alışveriş merkezleri, mağazalar, restaurantlar; kısacası ödeme yapılan her alanda rahat ve opsiyonel kullanım özellikleri sunmaktadır.