Neden Karatay Üniversitesi’ni Seçmeliyim diye merak edenlere bu soruyu yanıtlamak isterim. Bir Karatay Üniversitesi Mezunu olarak bu soruya en iyi yanıtı ben verebilirim sanırım. Üniversite tercihi için araştırma yaptığım dönemlerde birçok üniversite çeşitli katalog ve resimlerle kendini cazip hale getirmekteydi. Büyük şehirlerde bulunması gibi olanakları öne sürerek kendini makyajlarcasına tamam ben bu üniversite seçmeliyim dedirtebiliyordu adeta.

Üniversite okumaktaki amaç güzel şehirlerde ve dış görünüşü hoş bir üniversitede okumak değildi bence. O yüzden bana ulaşan katalog ve dergileri incelemek yerine daha derin bir araştırma içerisine girerek, daha çok üniversitenin eğitim kalitesini araştırmaya koyuldum. Üniversite gezilerine katıldım ve oralarda eğitim gören kişilerden bizzat bilgi edindim. Lys Sınavında ilk 100’e girdim ve bir vakıf üniversitesinde okumak istiyordum.

Konya Karatay Üniversitesi’ne gittiğimde kararımı verdim.

KTO Karatay Üniversitesi eğitim anlamında gerçekten kendini aşmış durumda. Vermiş olduğu eğitim yoğunlaştırılmış İngilizce olmasının yanında seçmeli ders olarak farklı dillerin öğrenilmesine olanak sunan, Arapça, Japonca, Rusça ve Çince gibi farklı dillerde verilen eğitimler arasında yer almakta.

Benim gibi farklı bir ilden gelerek, KTO Karatay Üniversitesi’nde okumak isteyenler için konaklaya bilecekleri bir çok kız ve erkek öğrenci olanaklarının bulunması.

Üniversite kampüs içerisinde veya dışardan üniversiteye ulaşımı sağlayan minibüs seferleri ile istediğiniz anda KTO Karatay Üniversitesi’nde olabilirsiniz.

Üniversitenin sağlamış olduğu cazip burs olanakları; Üniversiteye Giriş Başarı Bursu, Üniversiteye Giriş Yüksek Başarı Bursu, Üstün Başarı Bursu, Yurt Dışı Eğitim Bursu, Proje Bursları ve Sporcu Bursları gibi pek çok burs olanağı bu üniversiteyi olumlu hale dönüştürüyor.

KTO Karatay Üniversitesi’nin bölümleri sanayi ve mezuniyet sonrası piyasaya ayak uydurabilen teknik eğitime dayalı bir misyona sahip olması.

Eğitim kadrosunda bulunan akademisyenlerin çok tecrübeli ve alanında profesyonel bilgiye sahip olması bu sebeple bilgi aktarımını üniversite içerisinde uygulamalı olarak aktarılmasıdır.

Benim için önemli olan tüm kriterler bu üniversitede idi iyi ki seçmişim. KTO Karatay Üniversitesi, Elektrik – Elektronik Mühendisliği mezunuyum ve şimdilerde özel bir Enerji şirketinin başında yöneticilik yapmaktayım. İki yabancı dili anadilim gibi konuşabilmekteyim.

Şimdi anladınız mı? Neden KTO Karatay Üniversitesi’ni seçmelisiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.