Genellikle Türk dizilerini seyretmeyi sevmiyorum. Bunun en büyük etkeni 3 saat süren ve yarısından fazlası boş boş bakışmak olan dizileri takip etmekte zorlanmam oluyor. Uzun zamandır Muhteşem Yüzyıl dışında takip ettiğim tek dizi Paramparça oldu. Bunun en büyük etkeni ise hikayenin hiçbir şekilde uzatılması ve bir bölümde açılan tüm konuların sonuca bağlanması. Yani adam vuruldu, hastaneye yattı, 5 bölüm sonra ayıldı gibi zoraki sahnelerin olması yerine olabilecek en kısa zamanda hikayenin sonuca bağlanması beni bu diziye bağlayan ve hatta pazartesi günlerimi dizi saatine göre ayarlamama sebep olan etken oldu.

Dizini hikayesi bazı noktalarda klasik bazı noktalarda ise yenilikçi bir bakış açısı ile oluşturuluyor. Bir sonraki sahne ne olacağını tahmin ettiğiniz gibi bazı yerlerde ise ters köşe yapmayı biliyorlar. Konunun temelleri ise klasik bir noktadan başlıyor. Zengin aile ile fakir ailenin çocukları doğum sonrasında hastanede karışıyorlar, bu durum seneler sonra ortaya çıkıyor ve hikayemiz başlıyor.

Paramparça dizisindeki karakterler temeli sağlam bir şekilde yazılmış ve cast seçimi de oldukça başarılı. Hiçbir karakter canlandırılırken sırıtmıyor. Özellikle Dilara karakterini canlandıran Ebru Özkan dizide adeta devleşiyor. Hükümet gibi kadın tabiri Ebru Hanım’ın canlandırdığı Dilara’yı ifade edebilecek tek kelime. Dizide yanlış işler peşinde koşsa da bazen çok güçlü bir kadın ve bu yüzden yaptıkları daha fazla tepki alıyor. Ebru Özkan’ı başarısı için tebrik etmek lazım çünkü hiçbir şekilde oyunculuğu sırıtmıyor.

Kızlardan Hazal’ı canlandıran Alina Boz da küçük yaşına rağmen günümüzde başrol olan birçok oyuncudan daha başarılı bir performans gösteriyor.  Karakterinin yaşadığı sıkıntı, ikilem diziyi izlerken size de geçiyor. Kendinizi onun yerine koyuyorsunuz adeta.

Assolistimizi ise en sona bıraktım. Keriman karakterine can veren Nursel Köse… Kendisi için diyecek bir söz bulamıyorum. Bu nasıl bir oyunculuktur. Sevelim mi dövelim mi nasıl da arada bırakıyor mimikleri ve doğaçlama olduğu belli hareketleri ile. Kahkahalar attıran sahneleri ile Nursel Köse bu dizi de favorim olan karakter.

Dizinin sonunda gösterilen flash forwardları da çok beğendiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Gelecek bölüm hakkında tüyolar vermesi çok hoşuma gidiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.