Satış ortaklığı sistemi, internette satış yapılan ürünlerin satışına aracılık ederek, satılan ürünlerden komisyon kazanma işi demektir. Satış ortaklığında 2 yöntem vardır. Bunlardan bir tanesi risk almanız gereken yöntem yani Avcı Yöntemi, bir diğeri de riske girmeden emek harcayarak ve sabır göstererek uygulanan Çiftçi Yöntemidir. Her iki yöntemde uygulanmakta ancak kazançları değişmektedir. Çünkü kazanç sistemleri birbirinden farklıdır.

Çiftçi Sisteminden bahsedecek olursak: Örneğin bir çiftçi düşünün, eker, biçer ve zamanı gelince de ektiklerinin karşılığını almaya başlar. Bu sistemde aslında biraz bu şekilde çalışmaktadır. Çiftçi Yöntemi ile para kazanmanız için ilk yapmanız gereken şey; bir web sitenizin veya kişisel bir bloğunuzun olmasıdır. Riske atacak sermayeniz olmasına gerek yoktur. Burada para kazanmaya başlamak için, işinize emek vermeniz ve mutlaka bu iş için zaman ayırmanız gereklidir. Aslında baktığınız zaman bunlar dezavantaj sayılmazlar. Çünkü hangi işi yaparsanız yapın, mutlaka emek ister. En basiti yemek yaparken bile bir emek veriyorsunuz ki bu iş size para kazandıracak.

Açtığınız web sitesine veya kişisel bloğunuza yazılar yazmaya başladıktan ve arama motorlarında çıktıktan sonra işiniz kolaylaşıyor. Birçok arama motoru var. Google olabilir, yahoo olabilir. Sitenizde takipçilerinizi sayısı arttıkça Google gibi arama motorları da sayfanızı ziyaret edecek ziyaretçileri göndermeye başlar.

Çiftçi Yöntemi zor bir yöntem değildir. Aksine ne ekerseniz onu biçersiniz.

Herkese bol satışlar.