Blogunuz yok ise internetten hemen bir blog açabilirsiniz. Hem de ücretsiz. Eğer özel içerikli bir blog açmak istiyorsanız da, ücret ödeyerek blog açtırabileceğiniz siteler mevcuttur. Blog açtıktan sonra dikkat etmeniz gereken 3 temel şey var. Birincisi blogunuzun içeriği, ikincisi yazılarınızın özgün ve güncel olması, son olarak da para kazanabilmeniz için sayfanızı takip eden ziyaretçi sayısının fazla olması. Son madde sizin blog açtıktan sonra, para kazanmanızı sağlayacak en önemli noktadır.

Blogunuzu açtınız ve tüm püf noktalara dikkat ettiniz. Şimdi yapmanız gereken şey ise satış ortaklığı ile blogunuzu aktif hale getirmek ve kazancınızı arttırmaktır. Satış ortaklığında, satacağınız ürünün sizin sayfanızın içeriğine uygun olması gerekir. Doğru ürünleri satmalısınız ve ürünlerle ilgili tanıtım yazıları yazmalısınız. Ziyaretçi kitlenize hitap eden ürün veya ürünler olmalı ki, ürünler satıldıkça siz de komisyonunuzu alabilin. Blogunuzda yazılarınızı yazarken, asla başka bir siteden alıntı, kopyalama yapmayın. Çünkü Google’da arama motorlarında kopya yazı var ise hemen durum tespit edilir ve siz arama motorlarında alt sıralara iner bazen sistem dışı bile kalabilirsiniz.

Satış ortaklığı hiçbir risk almadan yapabileceğiniz ve sisteminizi kurduktan sonra da size kazanç sağlayacak bir yöntemdir. Burada siz aslında tamamen bir komisyoncu durumundasınız. Çünkü ürün satışı gerçekleştiği anda siz komisyonunuzu alırsınız. Ürünün teslim edilmesi, ödemesi gibi hususlar sizi ilgilendirmez. Burada hem alıcı hem de satıcı için de avantajlar söz konusudur. Alıcı çeşitli kampanyalardan haberdar olur, ödeme seçenekleri çeşitlidir. Satıcı ise ürünün tanıtımını yapmak için herhangi bir gider ödemek zorunda değildir. Dolayısıyla herkes için risksiz ve güvenilir bir yöntemdir.

Sizde blog açarak para kazanmak istiyorsanız, mutlaka satış ortaklığı yöntemini kullanmalısınız.

Bol satışlar ve bol kazançlar.