Başlangıç seviyesindeki yazıcı modellerinden olan TTP-243’ün performansı daha da yükseltilmiş ve daha sağlam hale getirilmiş modelidir. Diğer yazıcılar ile karşılaştırıldığında uzun ömürlüluğu ile öne çıkmaktadır.TSC TTP-243 Plus barkod etiket yazıcının göze çarpan özellikleri arasında verimliliği üst düzeye çıkaran çift motorlu baskı mekanizması ve yüksek performansa sahip 32 bit işlemci söylenebilmektedir. Yazıcıyla birlikte gelen seri port ve yüksek hızlı USB 2.0 arabirimi sistemle uyumlu olmasını sağlayan bağlantı noktalarıdır. 4 MB Flash ve 8 MB SDRAM belleği bulunan TSC TTP-243 Plus üzerinde taşıdığı SD kart girişini kullanarak 4 GB flash hafızaya sahip olabilmektedir. 300 metre uzunluğa sahip şeritleri kapsayarak etiket üretiminde sürekliliği desteklemektedir. TSC TTP-243 Plus yazıcının en fazla ulaşabileceği yazdırma hızı saniyede 76 mm olup sunabildiği maksimum baskı genişliği 104 mm ye kadar çıkabilmektedir.

Teknik Özellikleri

TSC nin TTP 243 isimli modelinden olan barkod yazıcı ribonlu yazdırma ve ribonsuz yazdırma baskı yöntemleriyle birlikte çalışabilmektedir. Baskı çözünürlüğü 203 dpi kalitesine kadar çıkabilmiş olup seri baskı işlemlerinde net ve kaliteli ürünler verebilmektedir. Baskı hızı 76 mm sn olup, baskı ağzı en fazla 104 mm ye kadar çıkmaktadır. Ayrıca 1016 mm ye kadar da baskı uzunluğuna sahiptir. Usb 2.0, Seri RS 232, Paralel Centronics bağlantı özellikleri ile diğer aygıtlara uyumlu bir şekilde bağlanabilmektedir. Barkod kodları arasında Code 39, Extended Code 39, Code 93, Code 128 UCC, Code 128 (Subset A,B,C) Codabar, Interleave 2 of 5, EAN-8, EAN-13, EAN-128, UPC, UPC-A, UPC, EAN ve UPC 2(5) digits add on , MSI PLESSEY, POSTNET, China POST, ITF 14, EAN 14 kodları yer almaktadır. 2D barkod kodları arasında Maxicode, PDF-417, Data Matrix, QR Code kodları ile çalışabilir. Opsiyonel olarak CCD barkod okuyucu, Uzun mesafe barkod okuyucu, Şarj edilebilir pil, 2MB Flash Hafıza, Harici kablosuz ethernet adaptörü, 8″ dış çapa kadar harici medya istifleyicisi, KP-200 veya KU-007 plus harici klavye eklentileri ilave edilebilir. Ağırlık kapasitesi 3 kg dır.

TSC TTP 243 barkod yazıcı kurulumundan itibaren tüm bakım hizmetleri dahil TSC nin garanti kapsamındadır. Ücretsiz garanti süresi bir yıl olup daha uzun süreli garanti paketleri de satın alınabilir.