Termal transfer metodu ile çalışarak baskı yapabilen TSC TTP-244ME Plus yüksek kalite özelliğine sahip barkod ve etiket basımları için düşük maliyete sahip bir çözüm olmaktadır. Daha da hızlandırılmış işlemcisi kapasitesi ve geliştirilmiş hafıza kapasitesi bulunmakta olan TSC TTP-244ME Plus barkod etiket yazıcısının bir saniye içerisinde ulaşabildiği yazdırma hızı 101.6 mm’dir. 8 MB SDRAM ve 4 MB Flash hafıza ile orta sınıftaki işlem dosyalarını saklamak için uygun olmaktadır. Yazdırma ağzı maksimum 104 milimetre genişlik sağlamaktadır. Çift motorlu baskı mekanizması TTP-244 Plus’ın performansını daha da yükseğe çıkarabilen bir başka unsurdur. 300 metre uzunluğa sahip ribonları kullanabilmekte olan barkod yazıcı, bu sayede baskı işleminin aksaklıpa sebep olan medya değişim işlemlerini en aza indirgemeyi hedeflemektedir. Sistem bağlantı birimi olarak USB 2.0 ve seri bağlantı portunu kullanabilmektedir.

Teknik Özellikleri

TSC TTP 244 ME barkod yazıcı teknolojik özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Çözünürlük kapasitesi de 203 dpi ve opsiyonel 300 dpi olmak üzere iki çeşittir. Baskı genişliği maksimum 104 mm ye, 300 dpi ye sahip kafalarda ise 105.7 mm ye kadar çıkabilmektedir.1016 mm ye kadar baskı hızına ulaşabilmektedir. USB 2.0 ve seri port bağlantı tiplerine sahiptir. Uyumlu olduğu barkod kodları arasında UPC / EAN / JAN, Code 39, Code 93, Code 128, EAN 128, NW7, 5, ITF, Postnet, RM4SCC, OSA-kodu, RSS14, Müşteri Bar Code MSI, kodları yine beraber çalışabildiği 2D barkod kodları arasında ise Data Matrix, PDF 417, Maxicode, QR code, Micro PDF 417, CP Code kodları yer almaktadır. İsteğe bağlı eklenti seçenekleri Kesme modülü, şerit modülü, kablosuz LAN kartı, seri arayüz kartı, RFID modülleri, 300 dpi baskı kafası, RTC (gerçek zamanlı saat) kullanıcının tercihindedir. Boyutları 238 mm, 402 mm ve 332 mm ebatlarındadır. Ağırlığı etiket ve ribbon dahil değilken 13 kg ağırlığındadır.

TSC firmasının başarılı ürünlerinden olan TTP 244 barkod yazıcı kurulum, bakım ve arıza giderme işlemleri TSC nin kendi bünyesinde olan teknik ekip tarafından yapılmaktadır. Bir yıllık garanti hizmeti ücretsiz olup istenildiği takdirde bu süre uzatılabilmektedir.